Czy można pozwać bank po spłacie kredytu frankowego

Udało Ci się spłacić kredyt walutowy, który zaciągnąłeś kilka lub kilkanaście lat temu? Od pewnego czasu jednak sporo czytasz na temat aktualnych problemów frankowiczów oraz tego, jak wielu z nich udało się wygrać sprawę o unieważnienie lub odfrankowienie kredytu CHF? W związku z tym zacząłeś zastanawiać się, czy możliwe jest pozwanie banku po spłacie kredytu bankowego? W naszym poradniku znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Spis Treści

Pozew przeciwko bankowi – czy warto?

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia, czy warto zdecydować się na złożenie pozwu przeciwko bankowi w sprawie kredytu we frankach szwajcarskich. Wiele osób zastanawia się, jak spłacić kredyt we frankach https://frankowy-kredyt.pl/jak-splacic-kredyt-we-frankach/. Oczywiście każdy kredytobiorca powinien samodzielnie odpowiedzieć sobie na to pytanie, najlepiej po konsultacji z doświadczonym w tym temacie prawnikiem. Warto jednak mieć świadomość, że obecnie ogromna większość wyroków (ponad 90 procent!) jest korzystna dla frankowiczów. Najczęściej są to wyroki o unieważnienie kredytu frankowego.

Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla kredytobiorców, głównie z uwagi na fakt, że nie muszą już martwić się o to, jaka będzie wysokość kolejnych rat. Odzyskują w ten sposób poczucie finansowego bezpieczeństwa, które – niestety – zostało im odebrane na skutek podpisania z bankiem umowy kredytowej. To samo dotyczy odfrankowienia kredytu. Nic dziwnego, że obecnie tak wiele osób decyduje się na złożenie pozwu przeciwko bankowi. Jest to najlepszy sposób na uwolnienie się od kredytu frankowego.

W tym miejscu warto również podkreślić, że – wbrew wielu opiniom – oczekiwanie na rozprawę i wyrok nie jest wcale takie długie. Coraz częściej wyroki zapadają już w kilka miesięcy po złożeniu pozwu. To kolejna dobra wiadomość dla kredytobiorców! Nie warto bowiem rezygnować ze złożenia pozwu tylko dlatego, że do końca okresu spłat pozostało tylko kilka czy kilkanaście miesięcy. Jest to szansa na odzyskanie dużej części spłaconej kwoty.

Czy można pozwać bank po spłacie kredytu frankowego?

Pora na znalezienie odpowiedzi na najważniejsze pytanie. Czy złożenie pozwu przeciwko bankowi już po spłaceniu ostatniej raty jest w ogóle możliwe? I czy takie rozwiązanie ma sens, skoro kredyt został spłacony?

Zarówno w przypadku pierwszego, jak i drugiego pytania, odpowiedź brzmi: tak. Kredytobiorca ma pełne prawo do złożeniu pozwu przeciwko bankowi nawet po tym, jak przelał na konto banku ostatnią ratę za kredyt CHF. Nie ma tutaj znaczenia, że ostatnia rata wpłynęła już na konto banku. Powstaje jednak pytanie, czy warto decydować się na taki pozew?

Najważniejsza informacja jest taka, że decydując się na złożenie pozwu przeciwko bankowi już po spłacie kredytu, można liczyć na odzyskanie przynajmniej części nadpłaty, która została uiszczona w banku. W wielu przypadkach kwoty te są stosunkowo wysokie, co jest jednym z kluczowych czynników, mających wpływ na ostateczną decyzję o złożeniu pozwu.

Warto postawić na profesjonalne wsparcie

Decydując się na złożenie pozwu przeciwko bankowi, warto rozważyć skorzystanie ze wsparcia profesjonalnej kancelarii frankowej w Katowicach https://frankowy-kredyt.pl/kancelaria-frankowa-katowice i okolicach – najlepiej takiej, która specjalizuje się w sprawach związanych z kredytami walutowymi. W ten sposób można zwiększyć swoje szanse na wygraną, a przy tym uniknąć stresu w czasie rozprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here