10 powodów, dlaczego warto wybrać salon samochodowy jako swoje miejsce pracy

W dzisiejszych niestabilnych czasach praca w motoryzacji może dać nie tylko poczucie zawodowego bezpieczeństwa, ale również możliwość rozwoju osobistego, oraz przede wszystkim wiele satysfakcji. BMW oferuje wiele stanowisk dla osób, które są pasjonatami motoryzacji.

Spis Treści

Kariera w BMW

Jeśli chodzi o BMW, praca oznacza tu bycie częścią globalnego zespołu, ponad stu tysięcy pracowników, którzy codziennie na kilku kontynentach współtworzą sukces tej rozpoznawalnej na całym świecie marki. A, jako że dzieje się tak już od ponad stu lat, to możemy być pewni, że taki pracodawca to rzetelny pracodawca. Ma bowiem doświadczenie i wie, jak zadbać o produkt najwyższej jakości, satysfakcję milionów klientów, oraz swoich zaangażowanych pracowników.

Praca u dealera samochodowego jest tym odcinkiem, gdzie dochodzi do kontaktu z klientem końcowym. Dlatego to strategiczne miejsce na mapie różnych stanowisk pracy w koncernie BMW.

Salon samochodowy lub autoryzowany serwis BMW

Praca u dealera samochodowego odbywać się może w ramach dwóch podjednostek organizacyjnych.

Pierwszą z nich jest salon samochodowy, a więc miejsce, gdzie dochodzi do zawierania umów kupna-sprzedaży nowych lub używanych aut marki BMW. W tym miejscu można też uzyskać finansowanie na zakup auta w postaci kredytu samochodowego, różnych rodzajów leasingu. Obsługuje się tu zarówno klientów indywidualnych, jak i flotowych.

Drugi segment organizacyjny tworzy autoryzowany serwis samochodowy. Jego działalność obejmuje kompleksową obsługę posprzedażową samochodów BMW, a więc wszystko, co wiąże się z przeglądami gwarancyjnymi i pogwarancyjnymi, naprawą, jak i możliwością zakupu akcesoriów samochodowych, jak opony, koła, foteliki itd.

Praca w salonie samochodowym — stanowiska

W przypadku salonu można liczyć na zatrudnienie na takich stanowiskach jak doradca ds. sprzedaży aut nowych, doradca ds. sprzedaży aut używanych, pracownik recepcji (greeter), product genius, jak i specjalista ds. contact center.

Dla kogo praca w serwisie samochodowym?

Jeśli chodzi o autoryzowany serwis BMW, praca jest tu możliwa dla osób z wykształceniem lub szeroką wiedzą techniczną w zakresie serwisowania i naprawy samochodów. Szczególnie poszukiwanymi profesjami są takie jak mechanik samochodowy, elektromechanik diagnosta, doradca serwisowy, lakiernik, blacharz, czy magazynier części.

Praktyki i staże

Warto też wspomnieć, że praca w motoryzacji, to także odpowiedzialność za młode pokolenie, i nowe, dobrze przygotowane do zawodu kadry specjalistów. Tak więc w BMW kariera może zacząć się już w technikum samochodowym, lub podczas studiów politechnicznych. Dzieje się tak za sprawą praktyk i staży, które są możliwe dla uczniów szkół, które podpisały stosowne porozumienia z lokalnym Dealerem BMW.

10 powodów, dla których salon BMW to dobre miejsce pracy

W przypadku BMW, praca daje na prawdę wiele satysfakcji, dlatego można by wymienić o wiele więcej niż tylko dziesięć powodów, dla których warto tu pracować. Jednak koncentrując się na najbardziej istotnych zaletach, wymienić można m.in. takie jak:

  • BMW kariera jest precyzyjnie zaplanowana i skrupulatnie realizowana. Wiadomo, czego można się spodziewać i jak wygląda ścieżka rozwoju.
  • Każdy pracownik ma możliwość skorzystania z systemu szkoleń, które pomogą mu się szybko wdrożyć w nowym miejscu pracy, a potem prawidłowo rozwijać.
  • Praca w salonie samochodowym to gra zespołowa. Dzięki temu wszyscy mają poczucie wspólnego celu i wspierają się nawzajem.
  • Jeśli chodzi o BMW, kariera sama w sobie nie byłaby w pełni satysfakcjonująca, gdyby nie dobrze płatne uposażenie.
  • Uzupełnieniem pensji są przemyślane i motywujące dodatkowe benefity płacowe w postaci premii.
  • W przypadku niektórych dealerów dostępne są też benefity pozapłacowe, w postaci prywatnej opieki medycznej, czy też kart typu muli sport.
  • Praca w BMW to też niematerialna korzyść, jaką jest poczucie prestiżu i możliwość bycia częścią firmy, która wyznacza światowe trendy w motoryzacji.
  • O tym, że w świecie BMW wszystko jest perfekcyjnie zaplanowane i przemyślane, świadczy fakt, że sam proces rekrutacji przebiega szybko i sprawnie, przy pomocy interaktywnej, multimedialnej platformy rekrutacyjnej on-line.
  • Osoby, interesujące się nowinkami technologicznymi, nie znajda lepszego miejsca do pracy, jak ten bawarski koncern. Albowiem w BMW, kariera wiąże się też z dostępem do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, ergonomicznych narzędzi i inteligentnych systemów cyfrowych. Dzięki nim technicy BMW jako pierwsi mogą pracować z tym, co najlepsze i najnowocześniejsze.
  • Na koniec, warto wspomnieć o satysfakcji uśmiechniętego klienta, który regularnie powraca do salonu czy serwisu, bo ma pewność, że znów spotka się z prawdziwym profesjonalizmem ze strony zgranego zespołu BMW. Dzięki temu praca jest przyjemna i stabilna, bo opiera się na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here