Bitcoin w 2024 roku

Bitcoin od lat rozgrzewa serca traderów. To najpopularniejsza kryptowaluta, która zdobyła już rzesze fanów na całym świecie. Wiele osób dywersyfikując swoje portfele inwestycyjne, stawia właśnie na tę najdłużej dostępną na rynku kryptowalutę. Czy w 2024 roku nadal opłaca się handlować tym cyfrowym pieniądzem?

Spis Treści

Bitcoin – czym jest?

Kryptowaluty, w tym m.in. popularny Bitcoin, to cyfrowe „środki płatnicze” używane w wirtualnych transakcjach. Rynek kryptowalut jest zdecentralizowany, co oznacza, że obrót na nim odbywa się bez ingerencji rządów czy instytucji zewnętrznych – takich jak giełdy lub banki. Kryptowaluty nie mają fizycznej formy, a ich wymiana opiera się na protokołach peer-to-peer oraz technologii blockchain.

Bitcoin (BTC) to opcja często wybierana przez początkujących inwestorów. Przez ponad dekadę jego wartość znacznie wzrosła, a dziś oscyluje w okolicach 60 tys. dolarów. Popularny cyfrowy środek wymiany ma potencjały do wzrostu, choć warto pamiętać, że każdorazowo inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z ryzykiem i może przynieść realne straty.

Czy dziś warto kupować Bitcoiny?

Obecnie kapitalizacja rynkowa, czyli wartość wszystkich bitcoinów w obiegu, przekroczyła poziom 1 bln dolarów. To prognostyk tego, że ta e-waluta rośnie, a rynek kryptowalut jest wciąż dynamiczny i nieprzewidywalny. Z jednej strony rodzi to potencjał wysokich zwrotów, z drugiej zaś sprawia, że ryzyka związane z inwestycjami również wzrastają.

Bitcoin znajduje się od dłuższego czasu na górce. Czy warto więc wchodzić dziś w tego typu inwestycje? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Kryptowaluta przejawia bowiem potencjał do wzrostu, ale inwestycje tego typu nie są wolne od ryzyka rynkowego. Dziś BTC jest popularny, chętnie kupowany przez inwestorów, a przy tym dość drogi – warto więc dobrze przeanalizować wszystkie za i przeciw w kwestii potencjalnych zakupów.

Inne pomysły inwestycyjne

BTC to nie jedyna opcja na szerokim rynku kryptowalutowym. Ciekawą możliwością inwestycyjną mogą okazać się także inne cyfrowe waluty. Przykładem jest Ethereum (ETH), czyli cała platforma, która oparta jest o nowoczesną technologię blockchain. Walutą transakcyjną jest tu Ether. Innym pomysłem może okazać się Ripple (XRP) czy Litecoin (LTC) lub też EOS z wyjątkowo wydajną platformą blochchain.

Zakup Bitcoina to jedna z opcji inwestycyjnych. Obecnie wielu analityków prognozuje, że ceny tej chętnie wybieranej kryptowaluty mają dalszy potencjał do wzrostu. Czy faktycznie Bitcoin osiągnie pod koniec roku cenę 100 tys. dolarów? Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi, dlatego zanim podejmiesz decyzję o inwestycji w tę kryptowalutę dokładnie przeanalizuj jej wszystkie plusy i minusy.

Jeżeli poszukujesz sprawdzonego brokera, który udostępnia jakościowe materiały do nauki tradingu – poznaj Ava Trade. Tutaj znajdziesz m.in. platformę z wieloma ciekawymi informacjami odnośnie giełdy. Korzystaj z wiedzy specjalistów i udoskonalaj swoją technikę inwestowania!

Powyższa informacja stanowi publikację handlową i jest upowszechniania w celu promocji usług świadczonych przez Ava Trade EU Ltd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here