Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym

Kredyt gotówkowy jest najpopularniejszym rodzajem kredytu. Jest stosunkowo łatwy w uzyskaniu, a zdobyte środki można przeznaczyć na dowolny cel. Mogą to być wymarzone wakacje, nowy sprzęt do kuchni, albo remont mieszkania. To na co przeznaczysz pieniądze uzyskane z kredytu gotówkowego, zależy wyłącznie od ciebie. Co jeszcze warto wiedzieć o kredycie gotówkowym, zanim się na niego zdecydujesz?

Jak dostać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy/ udzielany jest osobom, które nie są nadmiernie zadłużone oraz nie mają kłopotów ze spłacaniem dotychczasowych zobowiązań finansowych. Oznacza to, że pozytywną decyzję o kredycie gotówkowym uzyskują osoby ze zdolnością kredytową. Na zdolność kredytową składa się także wysokość zarobków, koszta utrzymania gospodarstwa domowego oraz rodzaj posiadanej umowy pracowniczej. Dlatego zanim zdecydujesz się na wnioskowanie o przyznanie kredytu gotówkowego, sprawdź informację, które widnieją o Tobie w BIK-u. Jeśli do tej pory nie miałeś problemów z terminowością spłat, to nie musisz martwić się, że twój wniosek o kredyt gotówkowy zostanie odrzucony.

Warto również oszacować swoją zdolność kredytową, bowiem to od niej zależy jak wysoką kwotę kredytu gotówkowego możesz uzyskać. Kiedy już ocenisz swoją zdolność kredytową, możesz przystąpić do wypełniania wniosku. To na jego podstawie kredyt gotówkowy jest udzielany. Co się w nim znajduje? Poprawnie wypełniony wniosek zawiera informacje znajdujące się na dowodzie osobistym, czyli numer PESEL, numer oraz serię dowodu, jego datę ważności, nazwę organu, który go wydał. Dodatkowo kredytodawca może poprosić o dokument potwierdzający osiągane dochody, na przykład zaświadczenie o dochodach od pracodawcy lub wyciągi z konta bankowego (na podstawie wyciągów można precyzyjnie ustalić średnią ilość wpływów na konto w miesiącu, a także wysokość wydatków), lub  dokument świadczący o prawie do renty lub emerytury w określonej wysokości. Skompletowanie dokumentów nie jest bardzo skomplikowaną sprawą, jednak warto skorzystać z pomocy specjalisty Spłata Pożyczek, który zadba o wszystkie potrzebne papiery, dopełnienie formalności i maksymalnie przyspieszy proces uzyskania kredytu.

Co powinna zawierać umowa kredytu gotówkowego?

Umowa kredytu gotówkowego jest najważniejszym dokumentem w całym procesie. Przed podpisaniem należy ją dokładnie przeczytać, również (a raczej w szczególności) zapisy małym druczkiem. To na podstawie tej umowy rozstrzygane będą wszelkie wątpliwości czy spory pomiędzy kredytodawcą a kredytobiorcą. Co powinna zawierać umowa kredytu gotówkowego? Przede wszystkim szczegółowe dane o kredytobiorcy i kredytodawcy, po drugie kwotę udzielanego kredytu, całkowity koszt kredytu, okres spłaty, wysokość oprocentowania, prowizji i wszelkich kosztów dodatkowych, informacje odnośnie do wcześniejszej spłaty kredytu oraz sposób i termin wypłaty środków. Jeśli jakikolwiek aspekt umowy kredytowej jest dla ciebie niezrozumiały, warto zapytać doradcę pośredniczącego w umowie bądź przedstawiciela banku o wyjaśnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here