Jak wybrać środki do dezynfekcji

Stosowanie środków do dezynfekcji jest niezbędne dla maksymalnej ochrony przed niebezpiecznymi bakteriami i wirusami. Żeby jednak mieć pewność ich skuteczności oraz bezpieczeństwa, należy wiedzieć czym się kierować podczas ich wyboru. Na co więc zwrócić uwagę podczas kupowania płynów dezynfekujących oraz kiedy warto je posiadać?

Spis Treści

Odpowiednio wysoka zawartość etanolu

Środki i płyny do dezynfekcji, to obowiązkowe wyposażenie każdego miejsca, w którym przebywają duże skupiska ludzi. Regularna dezynfekcja jest więc konieczna choćby w sklepach, urzędach, placówkach edukacyjnych czy salonach kosmetycznych. Nie wspominając już nawet o szpitalach czy przychodniach oraz gabinetach medycznych. Bakterie i wirusy mogą być obecne także w domach. Najczęściej gromadzą się na klamkach od drzwi, w toaletach oraz są obecne nawet na klawiaturze od komputera. Chcąc je usunąć, trzeba posiadać odpowiednie środki do dezynfekcji powierzchni. Wybierając takie płyny, warto zwrócić uwagę na wysokość stężenia etanolu, który zapewnia skuteczność danego preparatu. Wysokiej jakości środki, zawierające w swoim składzie ponad 70 proc. etanolu, można znaleźć tutaj https://czystyszop.pl/11-dezynfekcja. Warto zwrócić uwagę również na płyny o zapachu trawy cytrynowej, które łagodzą ostrą woń alkoholu.

Dodatek gliceryny zapobiegnie suchości dłoni

Poza dezynfekcją powierzchni, koniecznie należy zadbać o czystość swoich rąk. Mycie dłoni wodą z mydłem usunie zabrudzenia, jednak nie jest w stanie pozbyć się z ich powierzchni chorobotwórczych drobnoustrojów. Niezbędne są do tego bowiem profesjonalne preparaty, które także zawierają w swoim składzie wysokie stężenie etanolu. Stosując je, można być spokojnym o swoje bezpieczeństwo. Alkohol posiada jednak pewną wadę – może wysuszać dłonie. Dobry płyn do dezynfekcji powinien więc posiadać w swoim składzie substancje, które nawilżają skórę i zapobiegają podrażnieniom. Najlepiej sprawdza się tu gliceryna, która wygładza dłonie oraz zadba o odpowiedni poziom ich nawilżenia. Takie preparaty można kupować w dużych pojemnościach, przez co wystarczają na naprawdę długi czas. I właśnie takie można znaleźć w sklepie czystyszop.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here