kosze upominkowe na wielkanoc

Prezenty w firmie wręczane są pracownikom w dniu ich urodzin, imienin, czy z powodu awansu lub odejścia na zasłużoną emeryturę. Upominkami obdarowuje się podwładnych także z okazji świąt wielkanocnych, szykując dla nich symbolicznego „wielkanocnego zajączka.”

Zwyczaj ten przywędrował do nas prawdopodobnie z Niemiec i z roku na rok coraz mocniej zakorzenia się w naszej kulturze. Co wybrać dla pracowników firmy na Wielkanoc? Kiedy jest najlepszy czas na dawanie firmowych prezentów na święta?

Zajączek wielkanocny, czyli słów kilka o pewnej tradycji

Pochodzenie i symbolika zająca wielkanocnego, w przeciwieństwie do baranka, czy jajek,  nie znajduje odzwierciedlenia w tradycji chrześcijańskiej — jej korzeni należy doszukiwać się raczej w zwyczajach pogańskich. W dawnych czasach zwierzę to uznawane było za atrybut bogini płodności i dobrobytu – Ēostre, od której szarak przejął te cechy. 

Jak to się stało, że to właśnie na Wielkanoc przychodzi zając i przynosi prezenty? To on, jako jedno z pierwszych zwierząt, pojawiał się na polach wraz z nadejściem wiosny. W ten oto sposób stał on się symbolem życia po zimowym śnie, w który zapadała cała przyroda. Jego powiązanie z wiosną podkreślano, prezentując go w towarzystwie wielkanocnych jajek, czyli pisanek, powiązanych z narodzinami i płodnością. 

Postać zająca przynoszącego drobne upominki przywędrowała do nas z Niemiec. To właśnie tam dzieci szukały kolorowych pisanek ukrytych w domu lub ogrodzie, schowanych w nocy przez wielkanocnego zająca. Tradycja ta praktykowana jest również w krajach anglosaskich, gdzie dzieci zamiast pisanek szukają słodyczy. W Polsce zwyczaj obdarowywania drobnymi prezentami przynoszonymi przez zajączka wielkanocnego kultywowany jest głównie na Pomorzu Zachodnim, Śląsku i w Wielkopolsce. Dzieci uwielbiają wyczekiwać na wielkanocne upominki, jednak zajączek przynosi prezenty niespodziewanie, gdy maluchy pochłonie sen. Obraz ten nasuwa skojarzenie z Bożym Narodzeniem i wyczekiwaniem na Świętego Mikołaja!

Jak się okazuje, nie tylko do dzieci przychodzi zajączek wielkanocny! Zjawia się on również u zasłużonych pracowników! Zadbaj, by koszyczek wielkanocny Twoich podwładnych, wypełniony był najlepszymi rarytasami! Znajdziesz je ukryte w paczkach wielkanocnych dla pracowników, dostępnych w sklepie online Schronisko Bukowina!

zestawy prezentowe na wielkanoc

Wielkanocne zestawy prezentowe, które hipnotyzują!

Istnieją takie prezenty, które są ładne, estetyczne, ale nie dają efektu WOW. Jednym słowem – nie robią wrażenia. Jeśli szukasz efektownego upominku na święta wielkanocne dla swoich pracowników, wybierz gustowne paczki świąteczne dla firm ze Schroniska Bukowina. Dlaczego warto to zrobić? Te gotowe podarunki zamówisz zaledwie w kilka minut i nie będziesz musiał przejmować się niczym więcej. Dotrą do Ciebie zabezpieczone pod wskazany adres, a Twoi pracownicy będą zadowoleni i usatysfakcjonowani. 

Co kryją te eleganckie prezenty od zajączka? Wielkanocne zestawy prezentowe mieszczą wyjątkowe przysmaki, niedostępne w zwykłych sklepach. To produkty z górnej półki, jeśli chodzi o smak i jakość. Mają prosty, naturalny skład i do tego ten doskonały aromat, który uwodzi każdego smakosza. Znajdziesz tam różne rodzaje miodów (np. faceliowy, malinowy), syropy korzenne i owocowe, konfitury, masła orzechowe, wyborne, regionalne alkohole oraz oryginalne włoskie przysmaki. W paczkach wielkanocnych dla pracowników nie mogło zabraknąć również słodkości – czekolad, ciasteczek, pralinek, czy owoców w czekoladzie, a także aromatycznych kaw i herbat. 

Doskonała zawartość zestawów wielkanocnych mieści się w eleganckich drewnianych skrzyniach lub wiklinowych koszach. Opakowania są personalizowane, a do każdego z nich dodawana jest kartka z życzeniami świątecznymi. 

Pora na wielkanocne prezenty – czyli kiedy wręczyć pracownikom świąteczne upominki?

Obdarowywanie pracowników wielkanocnymi podarunkami powinno odbyć się w miłej i spokojnej atmosferze. Możesz ustalić odpowiedni termin dla wszystkich pracujących osób, aby zebrać się w sali konferencyjnej i wspólnie celebrować świąteczną aurę. Na spotkaniu mogą pojawić się małe przekąski, które będą miłym gestem w stronę pracowników. Wielkanocne prezenty najlepiej wręczyć przed świętami np. w Wielki Czwartek, kiedy jeszcze nie wszyscy podwładni przebywają na urlopie. 

Prezenty na Wielkanoc sprawią, że każdy członek Twojego zespołu poczuje się wyróżniony i doceniony. To ważne, gdy chcesz budować zgrany i oddany team. Postaw na wyjątkowe kompozycje koszy delikatesowych ze Schroniska Bukowina i spraw niesamowitą radość swoim pracownikom!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here