wynajem kopiarki

Współcześnie w formie abonamentu można zyskać dostęp nie tylko do nowego samochodu, ale także do wielu innych urządzeń, w tym do popularnych kategorii sprzętu biurowego. Wynajem kopiarki staje się jedną z opcji wyposażenia firmy w nowoczesny sprzęt drukujący bez potrzeby ponoszenia znaczących, jednorazowych kosztów jego leasingu lub zakupu. Co ciekawe, dzierżawić można sprzęt fabrycznie nowy i używany, poleasingowy.

Spis Treści

Zasady i korzyści dzierżawy sprzętu biurowego

W odróżnieniu od leasingu dzierżawa kserokopiarek lub innych, drogich sprzętów biurowych, nie wymaga odwiedzin w banku, uiszczania opłaty wstępnej i załatwiania wielu innych formalności. Taki wynajem realizowany jest na zasadach umowy pomiędzy firmą i podmiotem wynajmującym. W kosztach miesięcznego abonamentu znajduje się opłata za użytkowanie urządzenia i materiały eksploatacyjne, części zamienne, serwis i konserwację. Użytkownik płaci stawkę równą sumie wykonanych wydruków, ewentualnie podstawową stawkę abonamentową. Co ważne, wynajem kopiarki jest kosztem, który pozwala pomniejszyć podatek dochodowy. Poza tym przy dzierżawie sprzętu odpadają wszelkie kwestie związane z obsługą techniczną urządzenia, również z koniecznością samodzielnego zakupu materiałów eksploatacyjnych, czyli tonerów lub tuszu oraz części zamiennych. Najczęściej umowę podpisuje się na 12-48 miesięcy.

Dla kogo wynajem kopiarki jest najlepszą opcją?

Skorzystanie z opcji abonamentowej to doskonały wybór dla firm, które dopiero startują na rynku i dla których zaciągnięcie kolejnego zobowiązania finansowego w banku może stanowić spory problem. Wynajęcie kserokopiarki to także dobra opcja dla tych przedsiębiorstw, które drukują niewiele lub rzadko, ale muszą mieć bezpośredni dostęp do nowoczesnego urządzenia drukującego. Wynajem kopiarki może zainteresować również mniejsze podmioty, które nie chcą tracić czasu na samodzielne zajmowanie się obsługą urządzeń drukujących, którym zależy na zapewnieniu sobie stałego dostępu do całodobowego serwisu, dzięki czemu ewentualne przestoje w pracy są minimalne. Warto pamiętać, że w ramach abonamentu zapewniany jest bieżący dostęp do materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych, co również ma wpływ na zagwarantowanie dużej płynności pracy.

Dla małych i młodych firm, które na starcie nie chcą zaciągać dużych zobowiązań finansowych, wynajęcie kserokopiarki wydaje się znacznie atrakcyjniejszą opcją niż jej leasing czy zakup. W opcji abonamentowej płaci się stałą miesięczną stawę powiększoną o koszt wydruku strony, ewentualnie płaci się wyłącznie za wydruki. To również dobry wybór dla podmiotów, które chcą przetestować drogi sprzęt, zanim zdecydują się na jego zakup.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here