Monitor do grania 144 Hz

Przy wyborze monitora odpowiedniego do gier należy wziąć wiele parametrów pod uwagę, a jednym z nich jest częstotliwość. W przypadku częstotliwości najchętniej wybieranym modelem jest monitor do grania 144 Hz, który zdobył uznanie nie tylko graczy, ale i pracowników czy użytkowników komputerów na co dzień. W jaki sposób częstotliwość wpływa na rozgrywkę? Czy monitor z odświeżaniem 144 Hz to najlepszy wybór dla każdego gracza? Sprawdź!

Spis Treści

Częstotliwość odświeżania ekranu — czym jest i jakie ma znaczenie?

Każdy wyświetlacz posiada określoną częstotliwość odświeżania ekranu — monitor do grania również. Parametr ten jest podawany w hercach (Hz) i odpowiada za to, ile razy w ciągu sekundy dochodzi do odświeżenia wyświetlacza, a więc wygenerowania obrazu na nowo. Monitor do grania 144 Hz odświeża ekran maksymalnie do 144 razy w ciągu sekundy, a słabsze monitory ok. 60 razy na sekundę. Co najważniejsze — różnica ta nie jest widoczna tylko na papierze, ale również gołym okiem przez użytkownika, w szczególności podczas najbardziej dynamicznych rozgrywek.

W jaki sposób częstotliwość ekranu wpływa na granie? Jeśli kupisz dobry monitor do grania i Twój komputer ma wydajne podzespoły, wysoka częstotliwość odświeżania pozwoli Ci osiągnąć niesamowicie płynny, dynamiczny i szybki obraz. Nie musisz martwić się o klatkowanie ekranu, a maksymalna prędkość wyświetlania obrazu sięga nawet 144 FPS. Dzięki temu granie będzie przyjemnością, nawet jeśli sięgasz po tytuły z dynamiczną akcją, która wymaga również precyzyjnego i szybkiego strzelania.

Jakie możliwości daje monitor do grania 144 Hz?

Monitory LCD gamingowe 144 Hz to jeden z najlepszych wyborów, jakich może dokonać gracz podczas kompletowania gamingowego zestawu. Taki monitor do grania znajdziesz w wielu wariantach niezależnie od tego, czy zależy Ci na małym, ale mocnym monitorze, czy jak największym, ultrapanoramicznym lub zakrzywionym ekranie, który zwiększa imersję do maksimum.

Monitory do grania 144 Hz to także świetne podzespoły dopasowane do możliwości Twojego komputera i budżetu, jakim dysponujesz. Znajdzie się zarówno monitor z matrycą o najkrótszym czasie reakcji, jak i taki, który ma idealne odwzorowanie kolorów. Wysoki kontrast, szerokie kąty widzenia lub nowoczesna matryca dopasowana kształtem do oka człowieka — te monitory są dostępne w każdym z tych wariantów.

Podsumowanie

Monitor do grania musi być zgodny z oczekiwaniami gracza, ale modele 144 Hz sprawdzają się świetnie w niemal każdym przypadku. Wysoka częstotliwość odświeżania pomaga osiągnąć najlepsze wrażenia z grania, dzięki czemu staje się pierwszym wyborem osób, którym do szczęścia brakuje tylko dobrego monitora. Zdecydowanie nie pożałujesz zakupu.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here