Projektowanie, montaż i obsługa wind osobowych

Windy osobowe znajdują się w prawie każdym budynku liczącym więcej niż 3-4 piętra. Niekiedy montuje się je również w budynkach o mniejszej liczbie kondygnacji, np. w urzędach miejskich, różnych instytucjach pożytku publicznego. Winda osobowa ułatwia życie lokatorom zamieszkałym w wysokich blokach, ale i petentom w urzędach. Funkcjonowanie bez dźwigu osobowego stanowiłoby duże utrudnienie szczególnie dla osób, które posiadają liczne schorzenia, nie mogą się swobodnie i szybko poruszać z różnych względów, np. osoby niepełnosprawne, seniorzy, chorzy, matki z dziećmi czy kobiety ciężarne.

Spis Treści

Sprawna winda osobowa ułatwia życie mieszkańcom i pracownikom

Winda osobowa w urzędzie czy biurze ułatwia funkcjonowanie pracownikom. Można szybciej przemieszczać się pomiędzy piętrami i nie tracić czasu i sił przy załatwieniu pilnych spraw. Wystarczy jednak jeden krytyczny moment, jak awaria dźwigu osobowego i normalny rytm pracy i życia zamienia się w problem. Można jednak uniknąć takich nieprzyjemnych chwil, pod warunkiem współpracy z firmą zajmującą się kompleksową obsługą windy osobowej.

Obsługa dźwigu osobowego – od projektu po okresowe przeglądy

Współpraca z firmą zajmującą się kompleksową obsługą wind osobowych powinna rozpocząć się na etapie projektu. Windy osobowe powinny być dostosowane do określonego budynku, w którym mają zapewnić transport mieszkańcom i pracownikom. Taka winda musi być starannie i szczegółowo zaplanowana. Dostosowanie dźwigu osobowego do konstrukcji budynku i potrzeb osób jest warunkiem koniecznym, którego nie da się pominąć. Ta sama firma, która projektuje windę, powinna zająć się jej montażem http://www.lift.pl/dzwigi/dzwigi-osobowe i wykonywaniem okresowych przeglądów w okresie gwarancyjnym i po wygaśnięciu tego okresu. Stanowi to najlepszą gwarancję dla mieszkańców i osób korzystających z windy osobowej, że nie pojawi się nawet najmniejsza awaria dźwigu. Windy systematycznie i terminowo przeglądane, konserwowane, w których wymienia się komponenty dźwigowe, działają praktycznie bezawaryjnie. Opiekę nad windą osobową należy powierzyć sprawdzonej firmie z wieloletnim stażem i doświadczeniem w serwisowaniu wind.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here