zmiana stanowiska pracy - podwyżka

Zmiana stanowiska pracy często związana jest z dodatkowymi obowiązkami i większą odpowiedzialnością, co przyczynia się do nauki nowych rzeczy i często skłania pracownika do podnoszenia kwalifikacji. Szef zaproponował ci zmianę stanowiska i nie wiesz, czy należy Ci się podwyżka? Sprawdź, kiedy należy negocjować swoje wynagrodzenie.

Spis Treści

Zmiana stanowiska pracy

Czeka Cię zmiana stanowiska? Chcesz wiedzieć, ile dostaniesz podwyżki? Wykorzystaj kalkulator wynagrodzeń 2021, dzięki któremu sprawdzisz obowiązujące stawki i porównasz je w zależności od rodzaju podpisanej umowy. A może nadal czekasz na zmianę stanowiska? Nie zniechęcaj się! Motywacja, chęć działania i dążenie do samorealizacji na pewno przyczynią się do szybszego awansu w firmie oraz będą decydujące podczas decyzji dotyczącej podwyżki.

W pracy dajesz z siebie wszystko i chcesz, aby szef to docenił? Od lat pracujesz jako specjalista, ale chciałbyś w końcu podnieść swoją rangę w firmie? Awans to priorytet wielu pracowników. Jeżeli twój pracodawca jest zadowolony z twojej pracy, a Ty z dnia na dzień coraz lepiej wykonujesz swoje obowiązki zawodowe, to z pewnością możesz spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości czeka cię awans.

Zmiana stanowiska – podwyżka wynagrodzenia

Szef docenił twoje długie starania oraz zaangażowanie, czego rezultatem jest zmiana stanowiska? Podwyżka nie jest w tej sytuacji obowiązkowa, jednak zawsze możesz podjąć rozmowę o zwiększeniu comiesięcznej wypłaty. Jak negocjować wynagrodzenie i o jaką podwyżkę pensji poprosić pracodawcę? Wiele zależy od rodzaju otrzymanego awansu. Nie każda zmiana stanowiska wiąże się z podwyższeniem wynagrodzenia. Jeżeli jednak negocjacje przebiegły pomyślnie i pracodawca podniósł pensję swojemu pracownikowi, niezbędna będzie adnotacja w zawartej podczas zatrudnienia umowie. Najprostszym sposobem takiej zmiany jest porozumienie stron i zawarcie aneksu do umowy o pracę. W dodatkowym dokumencie należy zawrzeć informacje na temat tego, o ile wzrosła pensja brutto oraz nowy zakres obowiązków, które zostały nałożone na pracownika wraz ze zmianą stanowiska. Takie porozumienie to najszybszy sposób na zmianę treści umowy o pracę.

Zmiana stanowiska pracy – jak negocjować?

To, czy dostaniesz podwyżkę, nie zależy jedynie od dobrej woli szefa i sytuacji związanej ze zmianą stanowiska pracy. Czasami takie zmiany są koniecznie i wynikają z powiększania lub zmniejszania zespołu w firmie. Chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami i porozmawiać z osobami z innych firm? Zajrzyj na forum: Praca w Polsce GoWork.pl. Często okazuje się, że w danym dziale jest zbyt mało pracowników. Niestety bywa także odwrotnie i pracy jest mniej niż wykonujących ją osób. Roszady w zespole to dość powszechne zjawisko w wielu firmach. Jeżeli zmiana twojego stanowiska nie jest związana z dodatkowymi obowiązkami, a wynika z założeń taktycznych, to twoja pensja netto nie musi ulec zwiększeniu. Natomiast, gdy wraz z objęciem innego stanowiska wzrasta odpowiedzialność i nałożono na ciebie nowe obowiązki, to jak najbardziej możesz domagać się podwyżki.

Sumienne wykonywanie obowiązków, świetne wyniki osiągane regularnie oraz ciągłe zwiększanie kwalifikacji to najlepsze argumenty podczas rozmowy o zwiększeniu wynagrodzenia. Awans na kierownicze stanowisko również przyczynia się do większej pensji i w tym przypadku, to pracodawca powinien zaproponować nowe warunki współpracy. Pamiętaj, że operowanie stawką brutto podczas negocjacji nie oznacza kwoty, która wyląduje na twoim koncie, aby obliczyć wzrost wynagrodzenia, po odliczeniu składek ubezpieczeniowych należy wykorzystać kalkulator wynagrodzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here