Co robić gdy konsolidacja jest nie osiągalną?

0
125

Wielu z nas zastanawia się nad tym „Co robić wtedy gdy konsolidacja jest opcją nie osiągalną?” i co najistotniejsze takie sprawy powiązane są z sytuacją, kiedy to ten poważny bank międzynarodowy z reputacją odmawia nam konsolidacji kilku chwilówek z różnych skoków. Problem tego rodzaju ( https://pozyczkolog.pl/konsolidacja-chwilowek-jak-mozemy-to-zrobic/ ) może się pojawić nawet w okresie stabilnym gospodarczo, czyli wtedy gdy wzrost gospodarczy jest na poziomie trzech i pół procenta na plusie. Istotnym jest też i to, że tego typu sytuacje są rzecz jasna tymi znacznie częściej spotykanymi w typowym kryzysie gospodarczym, a w tym bardzo głębokim znacznie częściej. Nie da się też kryć tego, że wielu z nas wolałoby uniknąć tego typu nieciekawych sytuacji i chyba dlatego z naprawami typowych domowych sprzętów takich jak pralki i lodówki kombinujemy. Lepiej jest naprawić starą w jakiś sposób niż brać chwilówkę na nową, a potem pogrążać się w kosztach. Tego typu scenariusza niewielu z nas chce i to nawet w tym typowym kryzysie ekonomicznym, czyli wtedy gdy gospodarka jedynie nieznacznie zwalnia, a konkretniej wtedy gdy wzrost gospodarczy sięga tylko tych dwóch procent na plusie. Właśnie wtedy to ludzkie kombinowanie jest tym częściej spotykanym, bo boimy się dodatkowych problemów.

Spis Treści

Pandemia

W Polsce od marca roku 2020 mamy rzecz jasna pandemię, czyli to częściowe blokowanie gospodarki i do tego rosnącą inflację. Trudno dokładnie przewidzieć jak sytuacja będzie wyglądać za pół roku lub za rok, ale problemy związane (https://pozyczkolog.pl/konsolidacja-chwilowek-jak-mozemy-to-zrobic/ ) z konsolidacją chwilówek w skokach jeszcze przez długi czas będą raczej czymś typowym. Mowa tu konkretnie o tym, że dalsze blokowanie gospodarki i to nawet to częściowe, to rzecz jasna wzrost inflacji i jeszcze głębsze problemy związane z konsolidacją. Jakaś część z nas myśli o tym, że te problemy się za jakiś czas skończą, ale nie wygląda na to i co równie ważne dalsze spowolnienie gospodarcze wywoła jakieś problemy dodatkowe i co równie ważne nie należy się spodziewać tego, że po zakończeniu pandemii świat szybko wyjdzie z kryzysu.

Inne istotne wzmianki

Plus niewielki tkwi w tym, że w Polsce wprowadza się tę tarczę antyinflacyjną, ale to nie sukces tylko konieczność. Istotnym jest też i to, że te działania powinny być też i tymi bardziej zdecydowanymi. Mowa tu konkretniej o tym, że ulg podatkowych powinno być więcej i powinny one obowiązywać od marca roku 2020 bez choćby tej najmniejszej przerwy. Może dzięki temu o konsolidację byłoby łatwiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here