Wynajem ładowarki teleskopowej – dlaczego to się opłaca?

0
268

Ładowarki teleskopowe to urządzenia wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Są one niewielkie i wielozadaniowe, dlatego przy ich pomocy można wykonać wiele praktycznych prac. Ładowarki nie należą do sprzętów najtańszych, dodatkowo nie wszyscy potrzebują korzystać z nich regularnie. Z tego względu bardzo popularny stał się wynajem ładowarek teleskopowych. Osoby myślące o wynajmie takiego sprzętu muszą jednak pamiętać, że do jego obsługi potrzebne są specjalne uprawnienia.

Spis Treści

Kilka słów o ładowarkach teleskopowych

Mianem ładowarek teleskopowych określamy wózki podnośnikowe ze zmiennym wysięgiem, Są to maszyny wielozadaniowe charakteryzujące się wysoką wydajnością. Najlepsze ładowarki są w stanie podnieść ładunek na wysokość nawet 30 metrów, radzą sobie z ładunkami, których waga dochodzi do 22 ton. Warto wiedzieć, że ładowarki teleskopowe dzielą się na: czołowe i obrotowe. Ładowarki czołowe charakteryzują się nieruchomą kabiną operatora i dużym udźwigiem. Posiadają one wysięgnik zamontowany po prawej stronie. Z kolei ładowarki obrotowe wyposażone są w głowicę obrotową, która umożliwia obrót kabiny o 360 stopni. Dodatkowo tego typu ładowarki są w stanie podnosić ładunki na bardzo duże wysokości.

Jakie jest przykładowe zastosowanie ładowarek teleskopowych?

Ze względu na niewielkie wymiary, duży udźwig, obrotność, a także możliwość zamontowania dowolnego osprzętu sprawiają, że ładowarki teleskopowe znajdują zastosowanie w wielu branżach. Bardzo często wykorzystuje się je w budownictwie, przydają się także w rolnictwie, branży drzewnej, ogrodnictwie, przy pracach komunalnych. Ładowarki są bardzo przydatne przy rozładunku i załadunku na lotniskach. Korzysta się z nich również tam, gdzie konieczne jest wykonanie prac na dużych wysokościach – dzięki specjalnym platformom roboczym ładowarka może podnosić ludzi.

Osprzęt do ładowarek teleskopowych

Jedną z największych zalet ładowarek teleskopowych jest wymienny osprzęt, dzięki któremu można szybko przekształcić maszynę w urządzenie do wykonywania różnorodnych prac. Takim osprzętem mogą być na przykład widły, pługi, kosiarki, platformy robocze czy chwytaki. W zależności od naszych potrzeb możemy przekształcić ładowarkę w kosiarkę lub maszynę do odśnieżania. Jest ona w stanie zastąpić co najmniej kilka różnych urządzeń.

Ładowarka teleskopowa – wynajem czy zakup?

Sami musimy zdecydować czy bardziej opłaca się nam wynajem ładowarki teleskopowej czy też jej zakup. Wynajem to zdecydowanie dobre rozwiązanie, gdy nie mamy potrzeby korzystać z urządzenia regularnie. Możemy skorzystać z oferty firmy wynajmującej tego typu maszyny przy okazji budowy swojego domu lub prac sezonowych. Zaletą wynajmu jest między innymi fakt, że o stan techniczny maszyny, a także dostarczenie odpowiedniego osprzętu odpowiada właściciel. Co więcej nie musimy mieć uprawnień na obsługę ładowarki, ponieważ firmy specjalizujące się wynajmie oferują możliwość skorzystania z usług operatora urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here