Czy budownictwo modułowe to przyszłość obecnego budownictwa

Na pewno budownictwo modułowe jest szybkie w realizacji, a na dodatek wygodne, tanie oraz do tego wszechstronne. Budynku modułowe zyskują coraz większą popularność także w naszym kraju. Bez dwóch zdań możemy powiedzieć, że budownictwo modułowe jest mocną alternatywą dla metod budowlanych opartych na tradycji. Obiekty zrealizowane taką technologią spotykane są także w naszym kraju. Powiedzmy sobie nieco więcej o tym jak powstają?

Spis Treści

Czym w ogóle jest budownictwo modułowe?

Na samym początku warto się pochylić nad tym czym w ogóle jest budownictwo modułowe? Tak naprawdę jest to technologia budowlana, która polega na wykorzystaniu gotowych oraz wcześniej wyprodukowanych prefabrykatów przestrzennych. Dokładniej są to kontenery modułowe oraz także pawilony modułowe.

Konstrukcja modułowych budynków daje praktykantom bardzo szerokie możliwości. Moduły poszczególne można stosować w sposób samodzielny, ale można je także w zasadzie dowolnie łączyć. Możliwości jest sporo, ponieważ można łączyć od kilku do nawet kilkudziesięciu sztuk. Te połączenia odbywać się mogą zarówno poziomo, jak i także pionowo.

W jaki sposób powstają budynki modułowe?

Budynki modułowe składają się z prefabrykatów. Są to elementy stworzone wcześniej w produkcyjnych halach. Firmy, które zajmują się ich dostarczaniem zapewniają klientom obsługę kompleksową, którą to obejmuje ich zaprojektowanie, montaż we wskazanym miejscu oraz także budowę. Obiekty te mogą nawet być wykonywane pod klucz. Dlatego też mogą być one dopasowane w sposób indywidualny do oczekiwań wszystkich klientów. Nowoczesne modułowe budynku są praktycznie dzięki temu nie do odróżnienia od tradycyjnego budownictwa.

W modułowym budownictwie stosuje się najczęściej moduły bardziej rozpowszechnione, które są 20-stopowe. Są one wykańczane odpowiednio według założeń projektowych. Budynki mają wykończone odpowiednio sufity, podłogi oraz ściany. Są także wyposażone w odpowiednie instalacje wodne, grzewcze, kanalizacyjne, klimatyzacyjne, elektryczne, teletechniczne oraz wentylacyjne.

Takowa technologia produkcji przekłada się na cały szereg zalet, które są charakterystyczne dla budynków modułowych oraz także, które je wyróżniają na tle tradycyjnego budownictwa.

Na sam koniec wymieńmy kilka najważniejszych zalet budownictwa modułowego. Na pewno mamy do czynienia ze znacznie krótszym czasem budowy niż w przypadku technologii tradycyjnych. Co więcej budownictwo modułowe to także szerokie zastosowanie oraz przystępne ceny. Jakby tego było mało budownictwo modułowe nadaje się na trudne grunty. Po prostu budynku modułowe nadają się doskonale tam, gzie nie możemy zrealizować tradycyjnych betonowych budynków.

Należy także wspomnieć o mobilności oraz możliwościach rozbudowy. Jak widać na załączonym obrazku nie jesteśmy kompletnie od niczego uzależnieni i mamy szerokie pole do popisu. Możemy dowolnie realizować swoje wizje, a co więcej nie zapłacimy za nie fortuny. Takie podejście bardzo nam się podoba.

MJ Project Budownictwo modułowe – sprawdź dodatkowe informacje o budownictwie modułowym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here