profesjonalne myjki

Mycie podjazdu, tarasu, strefy do grilla czy okien to czynności, które zwykle wymagają wiele czasu i energii. Warto wiedzieć, że już dwa proste urządzenia mogą kilkukrotnie skrócić czas potrzebny na skuteczne wyczyszczenie wielu przydomowych powierzchni. Jakie urządzenia myjące wybrać i na jakie parametry zwrócić uwagę?

Spis Treści

Mycie przydomowych powierzchni – myjki ciśnieniowe

Myjka ciśnieniowa to obowiązkowy sprzęt w każdym domu jednorodzinnym. Pozwala skutecznie usuwać trudne zabrudzenia, takie jak mech i roślinność gromadzące się w szczelinach brukowych nawierzchni, a także nieestetyczne osady różnego pochodzenia z tarasu, podjazdu, a nawet – w przypadku najbardziej zaawansowanych urządzeń – z elewacji.

Dlaczego myjki ciśnieniowe są tak skuteczne? Przede wszystkim dlatego, że pozwalają wytworzyć strumień cieplej wody pod bardzo wysokim ciśnieniem. W ten sposób można mechanicznie, z dużą siłą odspajać zaschnięty brud, jednocześnie nie niszcząc czyszczonej powierzchni.

myjka

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów myjek ciśnieniowych – od prostych modeli do użytku domowego, po te zaawansowane, które pozwalają czyścić niemal każdą zewnętrzną powierzchnię. Jednym z najczęściej wybieranych producentów tego rodzaju urządzeń jest Karcher. Myjka tego producenta jest powszechnie uznawana za produkt wysokiej jakości, który posłuży przez wiele lat od zakupu. Przykładem kompaktowej myjki ciśnieniowej jest Karcher K3 Power Control, która niewiele waży i ma kompaktową obudowę, dlatego zmieści się nawet w najmniejszym schowku. Można ją kupić już za około 600 zł. Na przykładzie tego urządzenia prześledźmy, jakie parametry powinien mieć dobry produkt:

  • Odpowiednia moc urządzenia – w tym wydajność powierzchniowa (w użytku domowym optymalna wartość to 20-25 m²/h, oraz ciśnienie robocze (im większe, tym lepiej, optymalnie: 110-120 bar). Warto wybrać myjkę, która może pracować z ciepłą wodą (30-40°C), co zwiększa skuteczność czyszczenia.
  • Zestaw akcesoriów myjących – przed zakupem warto sprawdzić, czy w zestawie znajduje się pistolet spryskujący z wyświetlaczem oraz lance spryskujące przystosowane do mycia różnych typów powierzchni.
  • Zastosowane przez producenta ułatwienia w eksploatacji sprzętu – myjki Karcher mają wgłębienia w obudowie, pozwalające przechowywać akcesoria na urządzeniu. Solidne kółka oraz regulowany uchwyt teleskopowy to możliwość bezwysiłkowego manewrowania urządzeniem podczas pracy. Warto zwrócić także uwagę na takie udogodnienia jak złączka 3/4″, która pozwala na podłączenie myjki do węża ogrodowego, czy system szybkozłączy Quickconnet.

Tego rodzaju myjkę ciśnieniową można wykorzystać również do czyszczenia wielu innych sprzętów domowych, a także ogrodzeń, mebli ogrodowych, rowerów, czy motocykli. Myjka ciśnieniowa jest również niezastąpiona przy myciu samochodu.

Myjki do innych domowych czynności

Wśród sprzętów, które pomogą nam w porządkach domowych, warto wymienić także urządzenia ułatwiające mycie okien. Myjka do okien Karcher pozwala skrócić czas sprzątania tych powierzchni nawet trzykrotnie. Pozwala skutecznie umyć szyby, nie zostawiając przy tym smug i zacieków. Wykorzystując myjkę, ograniczamy także chlapanie i do minimum ograniczamy kontakt rąk z brudem.

Narzędziem, które pomoże zachować sterylność w domu, jest profesjonalna parownica. Nie tylko myje, ale też dezynfekuje (gorąca para usuwa prawie wszystkie drobnoustroje). Doskonale sprawdzi się do czyszczenia sprzętów domowych, w tym także przyborów kuchennych, fug, sprzętów AGD i wielu innych elementów, które muszą pozostać sterylnie czyste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here