Czy kredyt konsolidacyjny jest sposobem na oszczędności

Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy, który w ostatnich latach zyskał bardzo dużą popularność wśród kredytobiorców. Jest to jedno z rozwiązań, które może pomóc w szczególności osobom zadłużonym, które mają problem ze spłatą kilku kredytów jednocześnie. Wraz ze wzrostem popularności tego typu zobowiązania wokół niego narodziło się także wiele pytań. Czym jest kredyt konsolidacyjny https://splatapozyczek.pl/kredyt-konsolidacyjny/? Czy takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy? Odpowiadamy.

Spis Treści

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Zanim dowiesz się, czy kredyt konsolidacyjny może przynieść oszczędności, warto się dowiedzieć, na czym on tak właściwie polega. Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu ze sobą kilku zobowiązań finansowych w jeden, nowy kredyt. Takie rozwiązanie pozwala pozbyć się kilku problematycznych długów jednocześnie, a ich miejsce można zastąpić kredytem konsolidacyjnym, który jest łatwiejszy do spłaty.

Konsolidacji można poddać różne produkty finansowe – kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe, a nawet zadłużenia na karcie kredytowej. To jakie zobowiązania poddasz konsolidacji, zależy od Ciebie. Warto jednak zastanowić się na tym rozwiązaniem, chociażby ze względu na spokój, jaki może Ci dać pozbycie się kilku różnych długów.

Czy konsolidując kredyty można zaoszczędzić?

Wielu osobom wydaje się, że kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem idealnym, które pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Rata kredytu po konsolidacji będzie nie tylko niższa, ale także jedna co znacznie ułatwia proces spłaty. Nie będziesz musiał pamiętać o kilku datach spłaty zobowiązań oraz sumach kilku różnych rat. Wystarczy, że będziesz pamiętać o jednej racie. Mimo że kredyt konsolidacyjny niewątpliwie ma sporo zalet, to warto także pamiętać o jego wadach.

Otóż kredyt konsolidacyjny wcale nie jest sposobem na oszczędzanie pieniędzy – wręcz przeciwnie. Biorąc kredyt w banku, należy liczyć się z tym, że nigdy nie oddamy tyle pieniędzy, ile w rzeczywistości pożyczyliśmy. W grę wchodzą odsetki i prowizje, które zwiększają koszt całkowity zobowiązania. Rzeczywiście miesięczna rata po konsolidacji jest atrakcyjna, jednak nie sprawia to, że zaoszczędzimy pieniądze. Im dłuższy jest okres spłaty, tym niższa jest miesięczna rata, jednak wyższe są odsetki. Oznacza to, że całkowity koszt kredytu może być większy niż suma wszystkich zobowiązań, które masz aktualnie do spłaty.

Czy warto konsolidować kredyty?

Jak widzisz, zdecydowanie się na konsolidację nie jest najlepszym wyborem pod względem finansowym. Warto jednak zwrócić uwagę na niewątpliwe zalety, które oferuje konsolidacja. Być może jest to droższe rozwiązanie niż spłata wszystkich kredytów osobno, jednak pozwala na comiesięczne „oszczędności”, które mogą uratować domowy budżet. Niższe comiesięczne raty oraz konieczność uregulowania tylko jednego długu daje duży komfort psychiczny, więc dla wielu osób może okazać się wybawieniem.

Jeśli do spłaty długów pozostało Ci jeszcze sporo czasu i czujesz, że nie radzisz sobie ze spłatą, to konsolidacja jest produktem finansowym, który może Ci się przydać. Jeśli chcesz, żeby było to rozwiązanie, które będzie Ci się opłacać, to powinieneś skorzystać z pomocy doradcy Spłata Pożyczek. Znajdzie on dla Ciebie najlepszy produkt finansowy i przeprowadzi przez cały proces ubiegania się o zobowiązanie. Dzięki temu nie będziesz musiał zastanawiać się, czy decyzja, którą podjąłeś, jest korzystna – doradca kredytowy z pewnością zadba o to, aby Twoja sytuacja finansowa uległa poprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here