karta kredytowa

Współcześnie praktycznie każdy z nas posiada konto w banku oraz kartę debetową. Jest to najbardziej podstawowa forma dostępu do naszych środków. Jeżeli jednak oczekujemy czegoś więcej, chcielibyśmy mieć dostęp do dodatkowego limitu środków lub po prostu cenimy sobie możliwość wykorzystania karty do innych celów, niż tylko samo płacenie za zakupy, powinniśmy zwrócić uwagę na ofertę kart kredytowych.

  1. Łatwy dostęp do dodatkowych środków
  2. Niewielki koszt utrzymania karty
  3. Możliwość skorzystania z dodatkowych opcji

Spis Treści

Łatwy dostęp do dodatkowych środków

Posiadanie karty kredytowej jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Poza własnymi środkami mamy również dostęp do określonej przez bank puli, z której możemy skorzystać, gdy uznamy że potrzebujemy dodatkowego wsparcia finansowego. Nie trzeba tym samym ubiegać się o kredyt, a jedynie pamiętać by w wyznaczonym terminie uregulować nasz bilans na koncie co najmniej w minimalnej wymaganej kwocie. Limit może przydać się również w sytuacji, gdy ktoś spóźni się z płatnością dla nas, podczas gdy potrzebujemy większej kwoty do dyspozycji. Aby wybrać najlepszą opcję sprawdź ranking kart kredytowych na czerona-skarbonka.pl.

Niewielki koszt utrzymania karty

Karta kredytowa nie jest dużym wydatkiem, pod warunkiem że trzymamy się zasad, na jakie zgodziliśmy się w umowie z bankiem. Wiele z nich stosuje dodatkowe zachęty do korzystania z karty, na przykład nie pobiera opłaty za nią gdy wykonamy określoną ilość transakcji w miesiącu. Podobnie jest w sytuacji, gdy wykorzystamy część pieniędzy z limitu – jeżeli spłacimy je nim minie nam okres bezodsetkowy, nie będziemy musieli martwić się o ich spłatę. Z drugiej strony wybór płatności kartą kredytową jest znacznie bezpieczniejszy w przypadku większych zakupów, ponieważ nie musimy nosić ze sobą dużej ilości gotówki, a także w razie potrzeby możemy skorzystać z opcji chargeback.

Możliwość skorzystania z dodatkowych opcji

Poza kwestiami związanymi z pieniędzmi karta kredytowa daje nam również inne bonusy. Bez problemu będziemy w stanie zarezerwować z nią przejazd, lot czy wynajem hotelowego pokoju, co nadal jest bardzo popularną praktyką na zachodzie Europy czy w Stanach. Wiele banków posiada również różnego rodzaju programy, w ramach których możemy zyskiwać w czasie płacenia kartą. Zwykle są to niewielkie wartości rzędu 5%, ale zdarza się również, że możemy zyskać znacznie bardziej imponujący rabat. Więcej na temat finansów znajdziesz na stronie: https://www.czerwona-skarbonka.pl/szybka-pozyczka-online/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here