Drukarnia wielkoformatowa

Druk wielkoformatowy wciąż cieszy się dużą popularnością. Pomimo nowoczesnych elektronicznych billboardów i opcji reklamy w internecie, wiele firm wciąż decyduje się na tradycyjny formę przyciągania klientów. I nie ma się co dziwić, bo dobrze umieszczony i pomysłowo zaprojektowany plakat potrafi przykuć uwagę naprawdę wielu potencjalnych klientów. To jednak tylko jedna z opcji, ponieważ oprócz ogromnego billboardu, druk wielkoformatowy służy także do tworzenia mniejszych plakatów, banerów do umieszczenia na płocie, czy też folii przeznaczonych do przyklejenia na szybie. Kiedy jeszcze warto skorzystać z druku wielkoformatowego i jaki rodzaj wybrać?

Spis Treści

Drukarnia wielkoformatowa – rodzaje usług

Każda drukarnia wielkoformatowa posiada ploter, który stanowi podstawę oferowanych usług. W wielu tradycyjnych drukarniach nie wydrukujemy nawet formatu A3, a więc już tutaj może pojawić się potrzeba skorzystania z tego typu urządzenia. Wydruk wielkoformatowy obejmuje także bardzo nietypowe materiały, takie jak siatki, folie i inne. Obecnie oprócz szkodliwych dla środowiska atramentów solwentowych korzysta się także z ekologicznych jego wersji lub technologii UV. Jest ona oczywiście droższym rozwiązaniem, jednak oferuje wysoką trwałość i dobre odwzorowanie kolorów z możliwością druku na wielu materiałach.

Wydruk wielkoformatowy na różnych materiałach

Druk wielkoformatowy to nie tylko ogromne banery przylepiane do billboardów, ale także siatki i folie umieszczane na wiaduktach, szybach czy po prostu płotach. Z tego powodu wiele drukarni wielkoformatowych oferuję druk na różnych materiałach. Oprócz wyżej wymienionych są to także płótna rollupowe lub materiały płaskie i sztywne, czyli płyty kompozytowe, PVC i pleksi. Dzięki temu możliwości przeprowadzenia kampanii reklamowych jest całe mnóstwo, a najważniejszy w tym jest fakt, że nie ogranicza nas mały format.

Druk wielkoformatowy nie tylko do reklamy!

Druk wielkoformatowy nie służy tylko i wyłącznie reklamie. Okazuje się, że bardzo często potrzebujemy wydrukować sobie zdjęcie w większym formacie, by mogło służyć za ozdobę w antyramie lub jako prezent dla kogoś bliskiego. Będzie to na pewno udany upominek, choćby z tego względu, że popularność fototapet drastycznie rośnie. I nie ma się co dziwić, bo każdy chce mieć w swoim salonie coś wyjątkowego i osobistego, a fototapeta świetnie się do tego nada.

Wydruki wielkoformatowe a laminowanie

Niektóre wydruki wielkoformatowe nie potrzebują laminowania. Taki jest na przykład druk UV i małoekologiczny druk solwentowy (tzw. twardy), który charakteryzuje się dużą odpornością na warunki atmosferyczne (w tym także na promieniowanie UV). Oznacza to trwałość nadruku nawet przez 7 lat! Do tego ciężko o zniszczenia mechaniczne, co może nie być bez znaczenia przy umieszczaniu billboardu w okolicy drzew lub na niewielkiej wysokości. Laminowanie przyda się za to przy druku wielkoformatowym ecosolwentowym oraz każdym innym rodzaju. Tym również zajmuje się drukarnia wielkoformatowa, jednak warto wpierw sprawdzić obecność takiej usługi w ofercie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here