Dobre biuro rachunkowe w Poznaniu

Każdy przedsiębiorca w Polsce zdaje sobie sprawę, że korzystanie z usług profesjonalnego biura rachunkowego niesie ze sobą wieloraką korzyść. Przejawia się ona zarówno w możliwości optymalizacji podatków, jak i odciążenia z konieczności bycia na bieżąco w kwestii stale zmieniających się przepisów prawa podatkowego.

Podobnego zdania są również przedsiębiorcy prowadzący swoje firmy w Poznaniu i okolicy. Duże miasto to nie tylko potencjalnie duży rynek zbytu, ale również i spora konkurencja. Tyczy się to także biur księgowych. W jaki zatem sposób wybrać to, które nie tylko zna się na swojej pracy, ale również szczególnie dba o interes swoich klientów? Innymi słowy, po czym rozpoznać dobre biuro rachunkowe w Poznaniu?

Wiedza to potęga

„Wiedza to potęga” – nie jest to pusty frazes, czy nazwa popularnej gry na konsolę. To cenna wskazówka przy wyborze biura rachunkowego w Poznaniu, jak również i biur w innych lokalizacjach.

Dobre biuro rachunkowe to takie, które charakteryzuje się najwyższą jakością świadczonych usług. To może być jedynie i równocześnie determinowane: odpowiednim, branżowym wykształceniem, niezbędną wiedzą potwierdzoną licznymi certyfikatami (a przede wszystkim dysponowaniem świadectwem kwalifikacyjnym wydawanym przez Ministra Finansów Rzeczpospolitej Polskiej) oraz bogatym doświadczeniem.

Trójkąt niemożliwości

„Trójkąt niemożliwości”, częściej znany jako „trójkąt tanio, szybko i dobrze” to praktyka, która znajduje doskonałe odzwierciedlenie także w przypadku chęci wyłonienia dobrego biura rachunkowego. Wpisując w wyszukiwarkę frazę: „biuro rachunkowe Poznań”, choć zostanie zaprezentowanych kilkaset tysięcy rekordów, trudno będzie wyłonić najlepsze z nich.

W tym przypadku warto kierować się zasadą: „szybko i dobrze” lub „tanio i dobrze” zamiast „szybko i tanio”. Dobre biura rachunkowe dbają o to, aby rzetelnie świadczyć swoje usługi i tym samym minimalizować ryzyko popełnienia błędów. W zależności od ich wielkości, podejścia do biznesu i wielu innych czynników, mogą z części zobowiązań wywiązywać się szybko i tanio, ale już niekoniecznie dobrze. Najważniejsze więc, żeby praca księgowych była zawsze dobra, czyli bezbłędna. Biura, które popełniają często błędy, szybko znikają z rynku. Te, które rzetelnie wykonują swoje obowiązki, świadczą je dłużej niż kilkanaście lat. Warto mieć to na względzie.

Kompleksowość usług księgowych

Kolejnym elementem na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji o wyborze biura rachunkowego jest to, aby biuro cechowała kompleksowość usług księgowych. Wbrew pozorom jest to bardzo istotne. Dlaczego?

Załóżmy sytuację, w której prowadzimy działalność gospodarczą rozliczając się z fiskusem z wykorzystaniem podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Przedsiębiorstwo rozrasta się, tym samym rośnie nam odpowiedzialność (wszak odpowiadamy całym majątkiem za swoje zobowiązania). Dobrym wyjściem jest zmiana formy prowadzenia działalności gospodarczej na spółkę handlową. Jeżeli biuro rachunkowe z którego usług korzystamy nie świadczy usługi rozliczania ksiąg handlowych, wówczas pozostaje nam szukać innego biura. To zabiera nie tylko czas, ale i wiąże się ze sporą dawką niepotrzebnych nerwów.

Wpisujemy zatem w wyszukiwarce „pełna księgowość Poznań” i sporo ryzykując wybieramy pierwsze biuro rachunkowe, licząc że trafimy na najlepsze z możliwych. Jeżeli natomiast korzystalibyśmy od początku z usług biura świadczącego swoje usługi w sposób kompleksowy, nie mielibyśmy podobnej sytuacji. Moglibyśmy w dalszym ciągu korzystać z pewnego biura, z którego jesteśmy zadowoleni.

Nie zgadzaj się na półśrodki

Wielu przedsiębiorców decyduje się również na wariant pośredni, czyli zatrudnienie księgowej bezpośrednio w firmie. Pod hasłem: „księgowa Poznań” na próżno szukać „księgowych-freelancerów”. Występują pod nim sylwetki doświadczonych księgowych, które samodzielnie prowadzą biura rachunkowe lub które są zatrudnione w renomowanych biurach.

Utworzenie stanowiska księgowej we własnej firmie to półśrodek. Jest to niebezpieczne, gdyż w przypadku zwolnienia się księgowej lub jej pójścia na L4, firma pozostaje bez obsługi księgowo-kadrowej. To może być katastrofalne w skutkach. Nierozliczanie w terminie faktur może nie tylko narazić firmę na utratę długoletnich partnerów biznesowych, ale również i doprowadzić do kontroli skarbowych, a w skrajnych przypadkach nawet do egzekucji komorniczych.

Powierzenie funkcjonowania przedsiębiorstwa biuru rachunkowemu o ugruntowanej pozycji na rynku, to gwarancja, że choroba jednego pracownika nie przełoży się na chorą i niebezpieczną sytuację w firmie.

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe w Poznaniu?

Sposobów na znalezienie dobrego biura rachunkowego z Poznania jest wiele. Wymaga to znacznego zaangażowania i poświęcenia dość dużo czasu. W redakcji zdecydowaliśmy się sprawdzić, które z poznańskich biur rachunkowych jest najczęściej polecane. Naszym zdaniem jest to AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska.

Niniejsze biuro rachunkowe istnieje nieprzerwanie od ponad 20 lat. Świadczy kompleksowe usługi księgowe i kadrowo-płacowe oraz jednocześnie legitymuje się wspomnianym wcześniej świadectwem kwalifikacyjnym potwierdzającym spełnienie wymogów kwalifikacyjnych określonych dla osób prowadzących usługowe księgi rachunkowe, wydawanym przez Ministra Finansów Rzeczpospolitej Polskiej.

Z AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska można skontaktować się w następujący sposób:

  1. osobiście: ul. Bogusławskiego 30/5, 60-214 Poznań
  2. telefonicznie: tel.: +48 61 866 76 53 lub kom.: +48 601 781 634
  3. mailowo: e-mail: kontakt@biurorachunkowe-poznan.eu
  4. poprzez formularz na stronie: www.biurorachunkowe-poznan.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here