Sklep Internetowy - jak otworzyć

Posiadacz sklepu internetowego to człowiek wolny od fizycznej lokalizacji. Jednak i on ma dużo spraw do poukładania. Wirtualizacja usytuowania wymaga sformalizowania wielu spraw związanych z funkcjonalnościami wchodzącymi w skład e-sklepu. Poradnik niech będzie przewodnikiem po kwestiach istotnych. Zapraszamy do lektury!

Spis Treści

Jak otworzyć sklep Internetowy?

Nazwa sklepu używana w adresie www

Po aktualizacji algorytmu wyszukiwania Google z 2012 roku słowa kluczowe straciły znaczenie dla pozycjonowania serwisów. Przed wspomnianą datą keywords znajdujące się w adresie domeny dodawały punkty do oceny dokonywanej podczas indeksacji, co przekładało się na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Aktualizacja EMD zmieniła podejście do tworzenia adresów. Znaczenia w tym procesie nabrał tzw. branding. Im częściej sklep internetowy i jego nazwa pojawia się w przestrzeni internetu tym jest bardziej rozpoznawalna i godna polecenia w wynikach wyszukiwania.

Kwestia domeny

Przy wyborze domeny można przyjąć wiele strategii sprzedażowych. My porównamy dwie z nich. Sprzedaż krajowa – gdzie domeny pierwszego poziomu mają zakończenie związane z krajem, na przykład „.pl” dla Polski. Jeśli działalność zakłada obsługę klientów krajowych, domena zakończona na .PL będzie najlepszym wyborem. Dopiero w drugiej kolejności możemy rozważyć inne krajowe końcówki jak na przykład .COM.PL.

Drugie rozwiązanie to sprzedaż globalna. Najlepiej wtedy wybrać najpopularniejszą domenę na świecie czyli .COM lub jeśli zamierzamy sprzedawać tylko na rynku europejskim to lepsza może okazać się domena .EU. 

Sklep internetowy cennik

Wybierając oprogramowanie dla e-sklepu należy zwrócić uwagę na funkcje serwisu ułatwiające klientom dokonywanie zakupów w jak najkrótszym czasie. Ważnym elementem jest możliwość rozgraniczenia klientów, jeśli możliwa jest sprzedaż bez rejestracji. Wiąże się to także z automatycznym naliczaniem rabatów. Te i wiele innych udogodnień posiada rozwiązanie od prestapros.com.

Miejsce na serwerze

Popularnie zwany hosting jest udostępnieniem przestrzeni dyskowej do przechowywania plików i obsługi zapytań od klientów. Istnieją dwa zasadnicze rodzaje hostingu. Dedykowany i współdzielony. Pierwszy z nich poleca się dla serwisów, które obsługują w ciągu jednego dnia rzeszę klientów wyrażoną liczbą co najmniej 3000. Dla mniejszego ruchu niż 3000 wystarcza serwer z przestrzenią współdzieloną.

Przygotowanie graficzne

Każdy człowiek, nawet jeśli nie zna teorii kolorów, jest na nie wrażliwy. Oprawę graficzną należy przekazać w ręce specjalisty. Ma to jeszcze jeden aspekt związany z SEO. Grafik komputerowy postara się, by nie przeciążyć systemu grafiką. Od tego zależy szybkość ładowania zasobów.

Polityka prywatności

Polskie prawo wymaga od właściciela sklepu internetowego stworzenia dokumentu dotyczącego polityki prywatności, dobra praktyka podpowiada, że klienci poinformowani o sposobie przetwarzania danych czują się bezpieczniej i dłużej pozostają na stronie.

Płatności w serwisie

Integracja z szybkimi płatnościami to nieodzowny wymóg chwili. Bez systemu oszczędzającego stresu płacącemu za towar klientowi nie ma nowoczesnego i chętnie odwiedzanego sklepu.

Usługi kurierskie

Najczęściej realizowane zasobami firm zewnętrznych mogą zaważyć na renomie sklepu, dlatego trzeba szczególnie wnikliwie przeanalizować zapisy umowy o współpracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here