Przelewy międzynarodowe

Wszyscy chcielibyśmy móc już oficjalnie ogłosić, że pandemia COVID-19 jest tylko tragicznym wspomnieniem. Nikt jednak nie może dać na to gwarancji. Sytuacja jest względnie opanowana, natomiast musimy nauczyć się żyć w zupełnie nowej rzeczywistości i cały czas mieć się na baczności. W każdej chwili mogą zostać ponownie wprowadzone różnego rodzaju restrykcje, w tym ograniczenia w podróżowaniu. Pandemia zostawiła po sobie coś jeszcze: gigantyczny kryzys gospodarczy. Ważne jest zatem, aby zadbać o swoje finanse i szukać różnych skutecznych sposobów na oszczędności. W tym poradniku pokażemy Ci, jak tanio i bezpiecznie zlecać przelewy międzynarodowe w czasie pandemii.

Bank? Tylko, jeśli lubisz przepłacać

Wiele osób nadal pozostaje wiernych systemowi bankowemu i będzie zlecać przelewy międzynarodowe w czasie pandemii w tradycyjny sposób. Nie ma w tym oczywiście nic złego – jest to wygodne rozwiązanie, które jednak wiąże się z wysokimi opłatami. Szczególnie, jeśli zamierzasz zlecić przelew do kraju niebędącego członkiem porozumienia SEPA (czyli głównie poza Unię Europejską).

Wysokie opłaty, na czele z często absurdalnym wręcz spreadem walutowym, to niejedyny problem. Banki „słyną” z tego, że niespecjalnie spieszy im się z realizowaniem przelewów. Ten standardowy, nawet wewnątrz Unii, potrafi być księgowany przez 2-3 dni robocze. Owszem, banki oferują też międzynarodowe przelewy ekspresowe, ale każą sobie za nie słono płacić – a przecież w dobie popandemicznego kryzysu mało kogo stać na rozrzutność.

Alternatywa dla bankowych przelewów międzynarodowych

Być może słyszałeś o tym, że przelewy międzynarodowe można zlecać także za pośrednictwem prywatnych firm spoza sektora bankowego. Do tej pory nie skorzystałeś z tej opcji w obawie o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Uspokajamy: tutaj nie ma żadnego ryzyka, musisz po prostu zaufać sprawdzonej firmie.

Za taką bez wątpienia można uznać EasySend. To jedna z najbardziej renomowanych firm w branży przelewów w Europie, która działa na rynku od 2006 roku i do tej pory obsłużyła już grubo ponad 100 tysięcy klientów. Przelewy międzynarodowe w EasySend są bardzo bezpieczne – firma działa w oparciu o licencję FCA (brytyjski odpowiednik KNF), stosuje najskuteczniejsze protokoły bezpieczeństwa oraz umożliwia klientom śledzenie statusu zlecenia w dowolnym momencie.

EasySend

Warto wiedzieć

EasySend ma najwyższą w branży średnią ocen 4,9/5 na niezależnym portalu Trustpilot.

W ofercie EasySend znajdziemy tanie przelewy międzynarodowe realizowane do ponad 40 krajów świata. Każdy klient może wybrać najlepszą dla niego opcję, czyli:

FAST– przelew realizowany w ciągu 1 dnia roboczego. Bardzo niska opłata jest stała i niezależna od kwoty przelewu. Pierwszy przelew jest zupełnie darmowy.

SuperFAST – czyli przelew ekspresowy z realizacją nawet w 10 minut. Świetne rozwiązanie, gdy pilnie musisz przelać pieniądze np. rodzinie w Polsce.

Odbiór pieniędzy na poczcie – bardzo fajne rozwiązanie zwłaszcza dla osób starszych i nieposiadających konta w banku.

Przelewy międzynarodowe w EasySend są nie tylko bezpieczne, ale także najkorzystniejsze pod względem kosztów. Niskie prowizje, świetny kurs wymiany walut (znacznie lepszy niż w banku), brak ukrytych opłat oraz możliwość wcześniejszego sprawdzenia, jaka kwota zostanie zaksięgowana na koncie odbiorcy, to największe zalety oferty tej firmy.

Zlecanie przelewów międzynarodowych w EasySend jest bardzo łatwe, można to też robić przez zupełnie darmową aplikację mobilną, w której m.in. sprawdzisz aktualne kursy walut, dowiesz się o promocjach i kodach na darmowe przelewy czy bezpiecznie przechowasz dane odbiorców i kart płatniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here