Feminizowane nasiona konopii

Nasionka konopi indyjskich są coraz chętniej kupowane w naszym kraju. Jeszcze przed paroma laty, kolekcjonerzy nasion byli zdani wyłącznie na sklepy internetowe, często funkcjonujące poza granicami naszego kraju. Obecnie, nasionka możesz z łatwością kupić w wielu polskich sklepach – zarówno tych prowadzonych online, jak i stacjonarnie. W dużym stopniu ułatwiło to funkcjonowanie polskich kolekcjonerów nasion. Dostęp do ziarna jest o wiele łatwiejszy, a ponadto możesz wybierać spośród dziesiątek, a nawet setek różnych odmian i krzyżówek. Poniżej skupiamy się na temacie nasion feminizowanych, będących najczęstszym przedmiotem transakcji. Dowiesz się jak wytwarzane są nasiona feminizowane, jakie są ich szczególne właściwości oraz jaką mogą pełnić rolę w Twojej kolekcji. 

Spis Treści

Ziarna konopi indyjskich feminizowane – w telegraficznym skrócie 

Nasiona feminizowane tym różnią się od nasion konwencjonalnych, że zostały poddane specjalnemu, wysoce profesjonalnemu oddziaływaniu. Proces feminizacji polega na wytwarzaniu roślin posiadających wyłącznie żeńskie chromosomy. W ten sposób uzyskuje się pewność, że dane ziarenko, a także wszystkie jego potencjalne „potomstwa”, również będą posiadać geny żeńskie. 

Choć może się wydawać, że proces „inżynierii genetycznej” w przypadku konopi indyjskich jest skomplikowany i niepewny, to jednak sprawa wygląda zgoła inaczej. Stosowane dziś metody selekcji materiału genetycznego pozwalają uzyskać całkowitą, niemal 100-procentową pewność, że dane nasionko jest wyłącznie żeńskie. Innymi słowy, z ziarenek eliminuje się „program rozdzielnopłciowości”, obecny w kodzie genetycznym konwencjonalnych ziaren.

Kupowanie ziaren kolekcjonerskich feminizowanych jest bezpieczne jedynie wtedy, gdy korzystasz ze sprawdzonych i zaufanych źródeł. Prywatni kolekcjonerzy i hodowcy również oferują swoje nasionka na sprzedaż, jednak nigdy nie masz pewności, czy nabywasz produkt zgodny z opisem. Niektórzy sprzedawcy są nieuczciwi i sprzedają zwykłe nasiona rozdzielnopłciowe pod nazwą nasion feminizowanych. By uniknąć potencjalnych pomyłek, warto więc korzystać ze sklepów konopnych, sklepów dla growerów oraz innych w pełni legalnych źródeł. 

Nasiona feminizowane automatyczne – czyli nasiona najwyższej klasy 

Dużą popularnością cieszą się nie tylko feminizowane ziarna konopi indyjskich, ale również tak zwane automaty. Nasiona takie możesz z łatwością nabyć w wielu specjalistycznych sklepach, a ich ceny nie są specjalnie wygórowane. Oczywiście, nasiona automatyczne również zostały poddane specjalnej selekcji genetycznej, która gwarantuje ich określone cechy chromosomalne.

Feminizowane automaty są przy tym nie mniej wytrzymałe niż zwykłe nasiona konopi. Jeśli będziesz je przechowywał w odpowiednich warunkach, mogą wytrzymać bez problemu stosunkowo długi czas – nawet kilka dobrych lat. Niektórzy uważają automaty za nasiona mniej odporne na wpływ wilgoci lub uszkodzenia mechaniczne, jednak są to wyłącznie niepoparte dowodami przesądy. Zgodnie ze stanem faktycznym, około połowa sprzedawanych w naszym kraju nasion kolekcjonerskich to właśnie automaty, po które sięga większość nabywców tych produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here