Inteligentny dom bezpieczny i komfortowy

Idea inteligentnego domu tworzy się od lat 70. dwudziestego wieku, kiedy to rozwijająca się technologia została wykorzystana do zautomatyzowania systemów przeznaczonych do hodowli roślin. Były to systemu, które, jak się okazało, stały się wstępem do skonstruowania systemów zarządzania budynkami, prywatnymi i publicznymi. W pierwszej kolejności zastosowano je w prywatnym obiegu do sterowania biurowcami, jednak z czasem objęły one domy mieszkalne aż po stworzenie pełnego wielofunkcyjnego domu inteligentnego.

Spis Treści

Zarządzanie inteligentnym domem

Inteligentny dom to taki, który stosuje najnowocześniejsze rozwiązania umożliwiające automatyczne sterowanie budynkiem. Jeszcze do niedawna posiadanie zdalnego sterowania mediami w domu uchodziło za luksus i wyraz zamożności, dzisiaj stało się ogólnodostępne za sprawą dobrze rozwijającego się rynku firm https://sklep.ferguson.pl/pl/c/Inteligentne-rozwiazania/74 dostarczających owe systemy, prowadzących serwis i nadzór nad technologią.

Inteligentny dom zarządzany jest przez system czujników, detektorów, paneli skupionych w jeden zintegrowany mechanizm odpowiadający za zarządzanie wszystkimi instalacjami wprowadzonymi do danego obiektu. Użytkownicy korzystają z jednego lub kilku zintegrowanych urządzeń, do sterowania światłem, zabezpieczeniami, energią, ogrzewaniem etc. Mogą sterować nimi, pozostając w domu jak i na odległość.

Korzyści zarządzania inteligentnym domem

Zainstalowanie w domu różnego rodzaju czujników, termostatów WiFi, kamer bezprzewodowych przede wszystkim obniża koszty eksploatacji domu czy mieszkania. Wszystkie media w domu aktywne są dokładnie w takim nasileniu, jak życzy sobie tego domownik. Systemy zainstalowane w inteligentnym domu podnoszą bezpieczeństwo mieszkańców i zwiększają komfort użytkowania. Mają wpływ nie tylko na zużycie ciepła, energii, wody, ale obniżają koszt choćby ubezpieczenia. Ubezpieczyciele zdecydowanie inaczej traktują tych inwestorów, którzy zdecydowali się na talie rozwiązania. Ograniczają one bowiem powstanie szkód w domu oraz chronią dany obiekt przed różnego rodzaju zdarzeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here