złoto

Od czego zależy cena skupu złota?

Cena skupu złota jest wartością zmienną. Na jej wartość składa się kilka czynników – pierwszy i najważniejszy to cena złota na światowych giełdach. Zależy ona od aktualnego popytu i podaży na złoto. Ponieważ popyt na złoto rośnie, szczególnie w obecnych, kryzysowych czasach, a podaż jest ograniczona przez malejącą wielkość wydobycia cena złoto stopniowo rośnie, a jesli odnotowuj spadki są one niewielkie i chwilowe. Ponieważ złoto wyceniane jest w dolarach amerykańskich drugim czynnikiem jest kurs złotówki w stosunku do dolara. Kolejna składowa ceny to marża kupującego, która waha się w okolicach 10%. Kolejnym ważnym elementem jest próba złota, a w przypadku złotych monet lub sztabek ich stan. Najwyżej wyceniane są w tak zwanym stanie menniczym – nienaruszone i najczęściej zabezpieczone specjalnym, odpornych na uszkodzenia opakowaniem.

Jak ustalana jest cena skupu złota?

Jeżeli chcemy spieniężyć złoto w jakiejkolwiek postaci najlepiej wybrać firmę, która uczciwie i przejrzyście określi cenę skupu złota. Niezobowiązującej wyceny złota dokonuje firma artar.eu. Wycena jest całkowicie bezpłatna dla klienta. Po ustaleniu ceny skupu złota klient otrzymuje konkretną ofertę zakupu, której nie musi zaakceptować. Artar.eu codziennie aktualizuje cenę skupu złota w zależności od opisanych powyżej czynników. Sprzedając złoto warto zawierzyć profesjonalnej firmie ponieważ cena skupu złota jest często zaniżana przez pokątnych kupców. Ceny skupu najczęściej spotykanych złotych monet i sztabek można śledzić na bieżąco na stronie artar.eu. Wycen innych przedmiotów, również nietypowych artar.eu dokonuje na miejscy przy użyciu nowoczesnych urządzeń nie ingerujących w stan przedmiotu.

Jakie przedmioty uzyskują najwyższą cenę skupu złota?

Najcenniejsze są monety inwestycyjny w nienaruszonym stanie oraz sztaby złota.  Czasami „na oko” monety wydają się w dobrym stanie, jednak przy dokładnych oględzinach posiadają drobne zarysowania. Trzeba pamiętać, że złoto wysokiej próby jest bardzo delikatnym i nieodpornym na otarcia i zarysowania materiałem. Takie monety i sztaby wyceniane są nieco niżej. Cena skupu złota zależy również od jego próby. Jeżeli dany przedmiot nie posiada znaku probierczego lub jest on zatarty i niewyraźny  firma artar.eu może  zbadać próbę i nadać znak. Najniższe ceny skupu złota osiąga tak zwany złom – najczęściej są to zniszczone wyroby jubilerskie lub ich części. Czasami spotykamy się z granulatem złota – jest to materiał używany przez jubilerów i rzadko można go znaleźć w obrocie prywatnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here