Najlepsze sposoby na obniżenie kosztu kredytu gotówkowego

0
412

Każda osoba, która chce wziąć kredyt w banku, musi być przygotowana na to, że poniesie pewne koszty. Jak bowiem wiadomo, kredytobiorcy muszą oddać więcej pieniędzy, niż w rzeczywistości mieli do dyspozycji i to właśnie na tym opiera się zarobek instytucji finansowych. Planujesz zaciągnąć kredyt gotówkowy na remont domu, zakup auta czy też inny cel? Musisz wiedzieć, że istnieje możliwość obniżenia kosztów takiego zobowiązania, a co za tym idzie uzyskania naprawdę atrakcyjnej oferty kredytowej. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania kredytu gotówkowego i co zrobić, aby możliwe jak najbardziej obniżyć jego koszt.

Koszty kredytu gotówkowego – co wchodzi w ich skład?

Na całkowity koszt kredytu ma wpływ kilka czynników oraz opłat, które wchodzą w skład zobowiązania. Mowa, chociażby o odsetkach, prowizjach i ubezpieczeniach. Wysokość odsetek jest uzależniona od stawki oprocentowania kredytu. Im większe oprocentowanie ma kredyt gotówkowy, tym więcej pieniędzy trzeba oddać do banku w formie odsetek, które są naliczane od kwoty kapitału zobowiązania. Oprócz tego kluczowe są też wszelkiego rodzaju prowizje, które mogą być naliczane np. z tytułu udzielenia zobowiązania. Banki coraz rzadziej pobierają od swoich klientów prowizje za udzielenie kredytu, jednak warto zwrócić na to uwagę.

Jeśli chodzi o dodatkowe opłaty, które mogą znacząco podnieść ostateczny koszt kredytu, to warto pamiętać o ubezpieczeniach. Ubezpieczenie nie jest zazwyczaj obowiązkowe, w przypadku niewielkich kredytów gotówkowych, jednak niekiedy oferty z ubezpieczeniem są korzystniejsze niż te bez niego. Ubezpieczenie może przyjmować wiele różnych form, jednak najczęściej jest to ubezpieczenie na wypadek utraty pracy, choroby czy śmierci kredytobiorcy.

Jak obniżyć koszt kredytu?

Koszt kredytu można obniżyć w stosunkowo prosty sposób, wystarczy tylko wiedzieć, że istnieje taka możliwość i gdzie można jej szukać. Do najskuteczniejszych sposobów obniżenia kosztu kredytu gotówkowego należą:

Negocjacje z bankiem

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby obniżyć koszt kredytu, jest podjęcie negocjacji z pracownikiem banku. Nie masz obowiązku godzić się na pierwszą ofertę, która została Ci przedstawiona. Jeśli nie odpowiadają Ci zbyt wysokie koszty zobowiązania, to możesz zasugerować możliwość ich zmniejszenia. Jeśli masz dobrą zdolność i historię kredytową, to nie powinieneś obawiać się próby uzyskania lepszych warunków kredytowania. Kredytodawcy są skłonni obniżyć niektóre koszty zobowiązania, jeśli klient jest rzetelny i ma dobry scoring w BIK.

Kalkulator kredytowy

Przed zaciągnięciem jakiegokolwiek zobowiązania warto sprawdzić, czy na rynku nie pojawiły się atrakcyjniejsze oferty. Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu, wystarczy, że skorzystasz z rankingu lub kalkulatora kredytowego https://splatapozyczek.pl/kalkulator-kredytowy/. Porównanie poszczególnych ofert z kilku różnych miejsc ułatwi Ci znalezienie najtańszego kredytu. Jeśli nie masz czasu, aby zrobić to samodzielnie, to zawsze możesz skorzystać z pomocy doradcy kredytowego Spłata Pożyczek. Taka osoba znajdzie i przedstawi Ci najlepszą ofertę oraz pomoże w uzyskaniu korzystnego kredytu.

Sprawdzenie oferty w swoim banku

Jeśli jesteś stałym klientem jakiegoś banku, to swoje pierwsze kroki warto postawić właśnie w tym kierunku. Instytucje finansowe bardzo często przygotowują specjalne oferty dla swoich stałych klientów w celu podtrzymania dobrych relacji. Być może bank, w którym jesteś klientem już od wielu lat, doceni Twoją lojalność i zaproponuje Ci tani kredyt gotówkowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here