Jak wyglądać stylowo na plaży

Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, co może oznaczać tylko jedno – nadeszło lato. Przyszedł więc najwyższy czas na to, żeby rozpocząć przygotowania do upalnych dni. Należy w tym uwzględnić również garderobę, którą trzeba najpierw dokładnie przejrzeć, a następnie uzupełnić o brakujące elementy. W końcu wakacyjne dni niezależnie od tego, czy spędzisz je w przydomowym ogródku, nad polskim morzem czy w kurorcie w egzotycznym kraju, wymagają odpowiednich ubrań, a pośród nich kostiumów kąpielowych. Bez cienia wątpliwości wchodzą one w skład niezbędników na tę porę roku i przydadzą się przede wszystkim na plaży. Ostatecznie przebywając na niej chcemy się czuć komfortowo, a jednocześnie stylowo. Co w takim razie zrobić, żeby modny wygląd szedł na plaży w parze z wygodą?

Spis Treści

Bikini czy jednoczęściowe kostiumy kąpielowe?

Pytanie to co roku zadaje sobie znaczna większość kobiet poszukujących kostiumów kąpielowych na najbliższe wakacje. Chociaż wyboru dokonuje się wyłącznie pomiędzy dwiema możliwościami, to zdecydowanie go nie ułatwia. W końcu zarówno pośród bikini, jak i jednoczęściowych strojów kąpielowych jest naprawdę wiele różnych krojów, wzorów i kolorów. Dlatego właśnie, chcąc się pośród nich odnaleźć, warto wiedzieć co wziąć pod uwagę w trakcie podejmowania decyzji. Najważniejszymi kryteriami powinny być oczywiście poczucie komfortu oraz wpisywanie się w indywidualne gusta. Nie powinno być natomiast żadnych wątpliwości co do tego, że bikini jest znacznie bardziej praktyczne i zapewnia pełną swobodę ruchów. To bikini jednak umożliwia odsłonięcie więcej ciała, a tym samym doskonale sprawdza się podczas opalania.

Cienka moda plażowa

Mimo że to kostiumy kąpielowe królują pośród mody plażowej, to zdecydowanie warto poszerzyć swój strój na tę okazję o dodatkowe elementy. Tych można znaleźć w sklepach coraz więcej – pareo, narzutki czy nawet cienkie sukienki, wszystkie z nich są nie tylko niezwykle stylowe, ale do tego również praktyczne. Doskonale chronią skórę przed słońcem, dając tym samym uczucie ulgi nawet w największym żarze. Zresztą, jeśli zasłaniają więcej ciała, tak jak narzutki czy kimona, doskonale zastąpią T-shirt oraz spodenki w drodze do hotelu. Równie dobrze sprawdzą się podczas spaceru brzegiem morza czy też wyjścia po drinka do baru plażowego. To jednak wciąż nie wszystko, ponieważ w prosty sposób możesz nimi wymodelować sylwetkę, między innymi podkreślić wcięcie w talii. To, czy postawisz na narzutkę z frędzlami, czy pareo w kolorowe wzory, zależy tylko od ciebie!

Plażowe akcesoria dopełnieniem stroju

Wychodząc na plażę, powinniśmy zaopatrzyć się również w dodatki, które jeszcze bardziej uprzyjemnią pobyt nad wodą. Podstawą jest oczywiście duża torba, która pomieści w sobie znacznie więcej niż tylko kostiumy kąpielowe, ręczniki i kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Wybierając ją, trzeba postawić na funkcjonalność, co nie musi oczywiście oznaczać rezygnacji z estetyki. Udowadniają to chociażby plecione koszyki będące klasycznym letnim dodatkiem. Kolejnym plażowym must-havem są chroniące oczy okulary przeciwsłoneczne. Dobrze jest postawić na dobrej jakości soczewki z wysokim filtrem, a także dopasowany do twarzy kształt, dzięki czemu będą służyć ci przez dużo więcej niż jeden sezon. Ostatnim dodatkiem, który przyda się nie na plaży, a w drodze na nią, są klapki. Powinny one nie tylko pasować do całego stroju, ale być komfortowe w noszeniu, co zapobiegnie niepotrzebnym odciskom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here