Jak wykorzystać pleksi w firmie

Po to uniwersalne tworzywo sztuczne sięgamy coraz częściej, urządzając dom i dekorując wnętrza. Pleksi, dzięki swoim właściwościom, sprawdzi się jednak także w firmie. Sprawdźmy, dlaczego to tworzywo jest tak popularne i w jakiej roli sprawdzi się plexi w biurze. Zapraszamy do lektury.

Spis Treści

Pleksi do biura – dlaczego warto?

Dlaczego warto zdecydować się na pleksi do biura? W wielu przypadkach tworzywo to może z powodzeniem zastąpić szkło. Plexi jest lekkie, w wersji bezbarwnej świetnie przepuszcza światło (na poziomie nawet 92%) i przyjazne dla środowiska. Jednak chyba największy wpływ na popularność tego materiału ma łatwość obróbki zarówno mechanicznej, jak i termoplastycznej oraz wytrzymałość. Jako ciekawostkę możemy podać, że udarność plexi, czyli odporność na uderzenia, jest około 10 razy większa niż w przypadku szkła. Plexi może więc zastąpić szkło we wszystkich miejscach, w których szczególnie ważne są kwestie bezpieczeństwa. Plusem są też koszty związane z tym materiałem. W przypadku takiego tworzywa jak pleksa cena jest często niższa niż w przypadku szkła hartowanego.

Wiemy już, czym charakteryzuje się pleksi. Sprawdźmy więc, w jaki sposób można wykorzystać ten materiał w biurze.

Osłony z plexi do biura

Najpopularniejsze ostatnio wykorzystanie pleksi do biura związane jest z pandemią wirusa COVID-19. W celu zwiększenia bezpieczeństwa zarówno pracowników, jak i klientów wiele firm zdecydowało się na osłony z plexi do biura. Materiał ów sprawdził się w tej roli idealnie. Niewielki ciężar i duża przejrzystość sprawiają, że osłona z pleksi do biura jest bardzo łatwa w montażu i nie zakłóca kontaktu z klientem. Pleksi na biurko jest też łatwa w pielęgnacji, choć musimy pamiętać, że materiał ten jest stosunkowo wrażliwy na zarysowania i działanie niektórych chemikaliów. Stanowi jednak łatwo dostępną, niedrogą i nieprzepuszczalną osłonę przeciwko drobnoustrojom. Taka plexi ochronna do biura sprawdzi się więc idealnie w każdym miejscu, w którym często przyjmujemy kontrahentów lub klientów spoza firmy.

Pleksi na biurko

Innym sposobem na wykorzystanie tego tworzywa sztucznego zarówno w domu, jak i w biurze jest popularna od lat osłona z pleksi na biurko. Pleksi na biurko to po prostu docięta na odpowiedni wymiar płyta bezbarwnego szkła akrylowego. Pełni ona kilka praktycznych funkcji:

  • Zabezpiecza powierzchnię biurka przed ewentualnymi uszkodzeniami czy nadmiernym zużyciem.
  • Ułatwia pielęgnację biurka. Do czyszczenia pleksi na biurko wystarczy zwykle wilgotna ściereczka i ewentualnie odrobina uniwersalnego, delikatnego detergentu.
  • Pod osłoną z pleksi na biurko możemy umieścić przydatne w codziennej pracy materiały. Mogą to być na przykład cenniki, grafiki dyżurów, różnego rodzaju tabele itd. Świetna przezroczystość plexi sprawia, że będziemy mieli wygodny dostęp do wszystkich przydatnych informacji.

Jedyne, o czym musimy pamiętać to wrażliwość plexi na zarysowania. W trakcie pielęgnacji osłony na biurko z plexi powinniśmy więc unikać szorstkich gąbek czy tak zwanych druciaków, a także abrazyjnych środków czyszczących. Ewentualnie możemy zdecydować się na specjalny, odporny na zarysowania rodzaj plexi.

Plexi w biurze – inne zastosowania pleksi do biur

Plexi do biura możemy wykorzystać jeszcze na kilka innych sposobów. W zależności od naszych potrzeb, wielkości i układu biura szkło akrylowe może nam posłużyć do innych celów:

  • Plexi do biur to materiał, z którego wykonuje się różnego rodzaju przeszklenia. Mogą to być na przykład balustrady wewnętrzne na schodach, szyby w drzwiach czy nawet tak modne ostatnio przezroczyste ścianki działowe w biurze.
  • Dzięki możliwości laserowego cięcia plexi z tego materiału można uzyskać praktycznie dowolne kształty. Z plexi możemy więc wykonać dekoracyjne logo naszej firmy do ozdobienia reprezentacyjnych pomieszczeń, jak recepcja czy sala konferencyjna. W tym celu zamiast plexi bezbarwnej o wiele lepiej sprawdzi się plexi czarna, mleczna czy też szkło akrylowe w innym kolorze.

Zastanawiacie się, gdzie kupić pleksi? Szeroką ofertę różnych rodzajów szkła akrylowego oferuje firma PlasticExpress.pl. Na tej stronie znajdziecie również intuicyjny konfigurator, który pozwala zamówić plexi na wymiar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here