Jak zdobyć obserwujących na Instagramie

Instagram to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych, których przyciąga użytkowników z całego świata. Miejsce, w którym możemy pokazywać ważne momenty z naszego życia przyjaciołom i znajomym, ale również rozwinąć naszą karierę w branży blogowej. Coraz więcej osób stawia na ten drugi sposób korzystania z możliwości jakie daje nam Instagram. Warto jednak pamiętać o tym, że przepustką do sukcesu w tym świecie jest duża liczba obserwujących oraz ich zadowalająca aktywność na naszym koncie. W jaki sposób zyskać zainteresowanie wśród odbiorców i rozwinąć karierę na Instagramie? Przedstawimy Ci kilka podstawowych rad, które pomogą Ci osiągnąć sukces.

Spis Treści

Zadbaj o jakość swojego profilu

Zastanawiając się nad tym jakie profile najchętniej obserwujesz i regularnie oglądasz na Instagramie to na pewno przypomnisz sobie konta spójne o jednolitym stylu. Często na portalu tym możemy natknąć się na osoby, które prowadzą swoje konta w sposób chaotyczny, nie posiadają motywu przewodniego, zdjęcia mają różne style i kolory – takie profile nie przyciągają uwagi obserwatorów na dłużej. Jeśli zdecydujesz się na kierowanie swojej kariery w stronę blogowania to powinieneś zdecydować się na to jaki styl ma dominować na twoim koncie, jaki będzie jego motyw przewodni oraz jaką tematykę chcesz poruszać w swoich postach. Dzięki temu twoje prace w postaci kolejnych zdjęć będą czytelne, a twój Instagram będzie sprawiał wrażenie uporządkowanego oraz profesjonalnego. W ten sposób zwiększysz swoje szanse na zatrzymanie innych użytkowników Instagrama z tobą na dłużej.

Piękne zdjęcia – zaangażuj się

Bardzo ważnym krokiem, który musisz wykonać w celu rozwinięcia swojego profilu na Instagramie jest zaangażowanie w jego prowadzenie. Osoby, które w sposób profesjonalny prowadzą konta na Instagramie wkładają wiele pracy w przygotowanie zdjęć, relacji oraz postów. Pamiętaj, że każda wstawiona przez Ciebie praca powinna być wysokiej jakości, ale powinna również nieść za sobą odpowiednią treść. Dążąc do profesjonalizmu nie możesz wstawiać niewyraźnych zdjęć, z nieodpowiednio dobranym światłem lub nieatrakcyjnym tłem. Warto zdecydować się na zakup ciekawych dodatków, które idealnie sprawdzą się jako tło do twoich fotografii, a także poświęcić więcej czasu na odpowiednią obróbkę zdjęć, która nada im ciekawego charakteru.

Regularność

Ważną zasadą blogowania niezależnie od tego jaki portal społecznościowy wybieramy jest regularność. Niestety wielu początkujących twórców zapomina o tym jak ważne jest regularne publikowanie postów i zdjęć dla swoich obserwatorów. Dlaczego ma to tak duże znaczenie? Odpowiedź jest prosta – jeśli nie publikujesz nowych treści obserwatorzy po prostu zapominają o tobie, znajdują nowych Instagramerów, którzy przyciągają ich uwagę swoją twórczością, a co najważniejsze udostępniają dla nich regularnie nowe zdjęcia lub relacje. Praca na Instagramie wymaga od nas ciągłego kontaktu z internautami, dlatego nie możesz wstawiać zdjęć co dwa lub trzy tygodnie, gdy przypomnisz sobie o twojej rozwijającej się karierze Blogera. To właśnie regularność pozwoli Ci stać się częścią instagramowego świata.

Kontakt z obserwatorami

Aspekt, który ma duże znaczenie zarówno w przypadku początkujących twórców na Instagramie, jak i tych, którzy od wielu lat prowadzą swoje dobrze prosperujące konta – kontakt z widzami. Pod hasłem tym mamy na myśli głównie odpowiadanie na komentarze, odwiedzanie ich profili oraz pozostawianie po sobie śladu pod postacią polubienia, bądź innej reakcji. Ważne jest również odpowiadanie na wiadomości prywatne, które stają się szczególnie liczne wraz ze wzrostem liczby osób zainteresowanych naszym profilem. W ten sposób okazujemy szacunek i zainteresowanie naszymi obserwatorami, a co za tym idzie zwiększamy ich zaufanie oraz chęci interakcji. W ten sposób zarówno zwiększamy aktywność na naszym profilu, jak i przyciągamy kolejnych obserwatorów. Warto o tym pamiętać, ponieważ już na samym początku prowadzanie konta może znacznie poprawić to nasze zasięgi.

Podsumowanie

Prowadzenie konta na Instagramie to praca często na pełen etat. Wymaga ona od nas zaangażowania i czasu. Jeśli naszym celem jest rozwinięcie naszego profilu i dotarcie do jak największej ilości odbiorców musimy pamiętać o jakości naszej pracy, ale również o interakcjach z widzami. Dzięki kilku opisanym wyżej krokom możemy stać się częścią najlepszych kont na Instagramie. Stanie się to wtedy nie tylko naszą pasją, ale również sposobem na zarabianie pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here