Kawa bez kofeiny

Kawa bezkofeinowa jest od lat dobrą alternatywą dla mieszanek zawierających duże ilości tej substancji. Choć kawa sama w sobie odznacza się właściwościami prozdrowotnymi (udowodniono, że zmniejsza ryzyko nowotworów, cukrzycy i przyczynia się do redukcji stresu), to zbyt duże stężenie kofeiny, która jest decydującą częścią składową produktów kawowych i herbacianych przyczynia się do bezsenności, bólu głowy czy wysokiego ciśnienia. Dlatego smakosze kawy, którym nie wystarcza jedna filiżanka dziennie i osoby z problemami zdrowotnymi bez obaw mogą sięgać po bezkofeinową odmianę małej czarnej. Sprawdź, jakie korzyści wynikają z picia kawy bez kofeiny i gdzie kupić sprawdzone, tradycyjne produkty kawowe poddane wcześniejszej dekofeinizacji.

Spis Treści

Jak powstaje kawa bezkofeinowa?

Dekofeinizację ziaren kawy, polegającą na usunięciu kofeiny, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich właściwości smakowych i walorów zapachowych przeprowadza się różnymi metodami. Nasiona najczęściej są poddawane oczyszczaniu przy pomocy rozpuszczalnika w postaci octanu etylu lub chlorku metylenu, pośrednio lub bezpośrednio. Bez względu na to, jaką metodę zastosowano do pozbycia się kofeiny, priorytetem jest, by kawa bezkofeinowa zachęcała swoim smakiem w takim stopniu jak tradycyjna kawa czarna. Chociaż jej odmiana wskazuje, że ziarna zostały całkowicie pozbawione kofeiny, nie jest to do końca prawdą: każdy słoik kawy bezkofeinowej, zawiera jej ilości, są jednak śladowe i w żaden sposób nie oddziałują na organizm.

Komu zalecane jest picie kawy bezkofeinowej?

Po kawę bezkofeinową sięgać może każdy, jest ona jednak szczególnie polecana kobietom w ciąży, karmiącym piersią, osobami cierpiącymi na dolegliwości związane z nadciśnieniem, układem trawiennym czy cierpiącym na bezsenność, które w znacznym stopniu muszą ograniczać ilości spożywanej kawy. Dobrej jakości kawę bez kofeiny znajdziemy między innymi w sklepie internetowym prowadzonym przez specjalistów z palarni kawy  https://coffeeandsons.pl/kategoria/kawy-bezkofeinowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here