Wynajem długoterminowy samochodu dla firm

Wynajem długoterminowy to usługa stworzona przez wypożyczalnie i skierowana do klientów biznesowych. Z założenia ma być to nowy i bardziej opłacalny dla klientów sposób finansowania firmowej floty samochodowej. I tak rzeczywiście jest, o czym świadczy stale rosnące zainteresowanie wynajmem długoterminowym polskich firm. Auto na abonament z roku na rok staje się coraz popularniejszą usługą oraz poważną konkurencją dla leasingu, na który do tej pory stawiała większość polskich firm. Aby wyjaśnić, z czego wynika jej fenomen — sprawdźmy, czym charakteryzuje się wynajem długoterminowy!

Spis Treści

Wynajem długoterminowy na tle innych rodzajów wynajmu pojazdów

Wynajem długoterminowy jest usługą oferowaną przez wypożyczalnie samochodów i skierowaną głównie do klientów biznesowych – firm, które w prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej wykorzystują samochody. Jest to najdłuższy, pod względem czasu obowiązywania umowy, rodzaj wynajmu aut. Wynajem krótkoterminowy udostępnia klientom pojazdy na czas od 1 dnia do 1 miesiąca, średnioterminowy od 1 miesiąca do 12 miesięcy, a długoterminowy na powyżej 1 roku. 

Już minimalny czas obowiązywania umowy wynajmu długoterminowego pozwala przedsiębiorstwom na stworzenie w oparciu o nią swojej floty samochodowej i wykorzystywanie jej potencjału w swojej codziennej pracy. Większość firm decyduje się jednak na podpisanie umowy na dłuższy okres czasu, który najczęściej zawiera się w przedziale od 2 do 3 lat. 

Oprócz nowych, perfekcyjnie dopasowanych do potrzeb konkretnego klienta oraz specyfiki jego pracy zawodowej pojazdów, firma w ramach wynajmu długoterminowego zyskuje także praktyczne wsparcie w procesie zarządzania flotą samochodową. W razie wątpliwości, jakie pojazdy wybrać, może także liczyć na fachowe doradztwo ze strony specjalistów z wypożyczalni.

Dlaczego warto wynająć auto w abonamencie? Korzyści dla klientów biznesowych

Wynajem długoterminowy jest elastyczną, wprost skrojoną na miarę współczesnych firm usługą, która uwzględnia charakter i specyfikę pracy większości polskich przedsiębiorstw. Korzystająca z niej firma może w dowolnym momencie wynająć dodatkowe pojazdy na dowolny okres czasu i tym samym zwiększyć swoje moce przerobowe w okresie wzmożonego zapotrzebowania na jej usługi. Ma to szczególne znaczenie dla firm, które sezonowo potrzebują więcej samochodów lub tych, które dopiero startują ze swoją działalnością i już teraz przewidują, że w niedalekiej przyszłości będą potrzebowały większej floty. 

Wynajem długoterminowy a zarządzanie flotą samochodową

Auto na abonament to także usługa szczególnie doceniana przez klientów za transparentność związanych z nią wydatków. Koszt wynajmu długoterminowy jest ustalany w momencie zawierania umowy i pozostaje niezmienny przez cały czas jej obowiązywania. W przeciwieństwie do leasingu, nie ma także obowiązku wykupu pojazdów. W ramach opłaty za usługę firma jest zobowiązana wyłącznie do opłacania miesięcznego abonamentu, który oprócz samej opłaty za użyczenie pojazdów przez wypożyczalnię, obejmuje także szereg innych, mniej oczywistych wydatków. 

Firmy korzystające z wynajmu długoterminowego nie muszą martwić się m. in. o ubezpieczenie, opłaty za przeglądy techniczne, naprawy, części zamienne, assistance, a nawet o sezonową wymianę opon. Wszystkie te wydatki zostały bowiem uwzględnione w abonamencie i są opłacane przez wypożyczalnię. Firma we własnym zakresie musi jedynie zadbać o paliwo, opłaty parkingowe i autostradowe oraz o utrzymanie pojazdów w czystości. To wygoda, oszczędność czasu oraz pewność, że flota samochodowa będzie zawsze sprawna i gotowa do pracy w interesie przedsiębiorstwa.

Wynajem długoterminowy a zarządzanie flotą samochodową

Wynajem długoterminowy cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem w gronie przedsiębiorców z jeszcze jednego, ważnego powodu. Jest to bowiem usługa, która ma za zadanie nie tylko dostarczyć klientowi pojazdów dostosowanych do jego potrzeb biznesowych, lecz także zapewnia mu praktyczne wsparcie w całym złożonym procesie zarządzania flotą samochodową. 

Wypożyczalnie oferują zarządzanie flotą samochodową w pakiecie z wynajmem długoterminowym. Firma nie musi więc zatrudniać własnego fleet managera czy delegować związanych z tym obowiązków pracownikom – o wszystko, co związane z flotą pojazdów firmowych zatroszczy się bowiem opiekun z wypożyczalni. Dla firmy oznacza to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, lecz także gwarantuje profesjonalną opiekę nad użyczonymi jej pojazdami.  

Więcej o flotach samochodowych — pod adresem www.latweauto.pl/blog/artykuly/4-czym-jest-flota-samochodowa-jakie-sa-jej-rodzaje-i-przeznaczenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here