Karta pamięci microSD 512 GB

Większość użytkowników docenia głównie pojemność karty pamięci i nie zawsze zwraca uwagę na pozostałe parametry, takie jak klasy prędkości itp. Pojemność to bardzo ważna kwestia, ale wymagający użytkownicy powinni zwrócić uwagę na inne cechy, szczególnie, jeśli jest to pojemna karta pamięci microSD 512 GB.

Jaką pojemność karty pamięci wybrać?

Nie ma idealnej odpowiedzi na to pytanie, bowiem każdy ma inne preferencje i sposób użytkowania smartfona. Jedno jest pewne – od nadmiaru gigabajtów głowa nie boli. Poza tym warto pamiętać, że zaawansowane smartfony zachęcają do wykorzystywania maksimum ich możliwości. Robienie przepięknych zdjęć z każdej wycieczki, nagrywanie wideo w wysokiej rozdzielczości, granie w zaawansowane gry lub praca z wieloma programami biurowymi – to wszystko wymaga sporej przestrzeni na dane. Poza tym każdy, kto zakupił nowy smartfon zechce wykorzystać pełnię możliwości, procesora, układu graficznego czy też aparatów, by tworzyć najlepszej jakości zdjęcia, portrety, panoramy czy filmy. 

Co więc zrobić? Kupować kolejne karty pamięci o niewielkich pojemnościach? To błąd! Po co ograniczać się do najprostszych rozwiązań i marnować potencjał smartfona? Rozwiązaniem sytuacji jest oczywiście zakup pojemnej karty pamięci, która zdecydowanie zwiększy przestrzeń na dane. Bez problemu każdy nowszy smartfon poradzi sobie z obsługą karty pamięci microSD o pojemności 256 czy też 512 GB. Można skorzystać z mniejszej karty, ale zalecane jest to tylko wtedy, gdy smartfon może mieć problemy z obsługą większych pojemności. Jeśli jednak posiadany smartfon wyposażono w pamięć wewnętrzną 128 lub 256 GB i zdążyliśmy ją wykorzystać dość szybko, karta pamięci microSD 256 GB może okazać się rozwiązaniem tymczasowym, więc optymalnym wyborem będzie model o pojemność 512 GB, zapewniający wysokie prędkości odczytu i zapisu danych. 

Wybierając konkretną pojemność karty pamięci nie warto decydować się na zakup rozwiązań niektórych nieznanych producentów, których produkty mogą okazać się niekiedy niskiej jakości. Może to wpłynąć nie tylko na bezpieczeństwo zapisanych danych, ale również spadki w wydajności smartfona spowodowane zbyt wolną kartą pamięci. Jakie potencjalne ryzyko niesie ze sobą zakup najtańszego rozwiązania „no name”, które może mieć niska jakość? Między innymi długie zapisywanie wykonanych zdjęć, powolne wczytywanie się poziomów w grze, kilkusekundowe oczekiwanie na przewinięcie zdjęcia, a w skrajnych przypadkach, nawet utrata ważnych danych czy brak dostępu do karty pamięci. Dlatego też wybierając nową kartę pamięci microSD o wysokiej pojemności, warto postawić na sprawdzone rozwiązania, jak np. modele Samsung z linii PRO Evo czy też PRO Plus. Pewna gwarancja i wysoka wydajność to cechy, o których warto pamiętać przy wyborze karty pamięci microSD.

 

Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here