Jesteś właścicielem obiektu? A może jego zarządcą? Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się, dlaczego wycieraczki obiektowe mogą być wizytówką Twojego biznesu. Poznaj ich rodzaje oraz główne zalety, których przynosi ich montaż.
Czym są wycieraczki obiektowe?
Dzięki wycieraczkom obiektowym możemy zachować w jak najlepszym stanie podłogę w obiektach użyteczności publicznej, w tym na przykład w galeriach handlowych, w biurach, w sklepach, w siłowniach, na basenach czy w szkołach. Każdy z nas zdaje sobie sprawę jak ogromny ruch może występować w tego typu obiektach. Tym samym bez odpowiednich wycieraczek nie bylibyśmy w stanie zachować nienagannej czystości wewnątrz pomieszczeń. W sytuacji kiedy właściciel bądź zarządca obiektu nie zdecydowałby się na montaż wycieraczki – powierzchnie wewnątrz byłyby narażone na uszkodzenia w związku z wprowadzeniem do środka wielu zanieczyszczeń, ale również i wilgoci.
Jak widzisz wycieraczki obiektowe to tak na prawdę niezbędny element wyposażenia nowoczesnych budynków czy obiektów handlowych. Co ciekawe, są one zarówno funkcjonalne, jak i atrakcyjne wizualne. Zdecydowanie potrafią one poprawić wygląd całego obiektu, co może przekładać się pozytywny odbiór wśród Klientów. Będą oni czuli się w budynku bardziej komfortowo, chętniej będą do niego również wracać. Za przykład można wziąć chociażby okres jesienno-zimowy, w którym nie brakuje śniegu, deszczu czy błota. W sytuacji kiedy galeria handlowa nie posiadałaby wycieraczki obiektowej – z pewnością część Klient nie zdecydowałoby się na wejście do środka z obawy na brak możliwości oczyszczenia butów ze wszelkich zabrudzeń. Żaden potencjalny Klient nie zainteresuje się budynkiem, który nie jest zadbany, tym samym jako właściciel lub zarządza obiektu, musimy zrobić wszystko aby od samego wejścia zachęcał on do rozpoczęcia zakupów!
Producent wycieraczek obiektowych, którego wybierzemy powinien móc pochwalić się swoim wieloletnim doświadczeniem oraz renomą. Produkty od topowych producentów powinny posiadać wszelkie wymagane atesty i certyfikaty. Wybierając konkretny model powinniśmy postawić na trwałość, oraz odporność na uszkodzenia wycieraczki. Najczęściej wycieraczki obiektowe są niezwykle proste w utrzymaniu czystości, a zarówno ich montaż jak i demontaż nie jest tak na prawdę żadnym problemem.
Rodzaje wycieraczek obiektowych
Zastanawiasz się jakie rodzaje wycieraczek funkcjonują na rynku? Wycieraczki w profilach aluminiowych dzielone są najczęściej na te zewnętrzne oraz wewnętrzne. Wycieraczki zewnętrzne chronią nas przed zabrudzeniami na butach przed wejściem do galerii handlowych, szkół czy innych obiektów użyteczności publicznej. Z kolei wycieraczki wewnętrzne zapewniają czystość podłóg wewnątrz danego obiektu, zwiększając komfort osób przebywających w środku budynku. Oczywiście ze względu na nasze preferencje oraz specyfikacje samego budynku, możemy wypełnić wycieczki różnymi wkładami. Warto wyróżnić na tym etapie wkłady:
- filcowe, które idealnie radzą sobie z odprowadzaniem wody z butów oraz wilgoci. Chronią wszystkich użytkowników przed poślizgnięciem.
- gumowe, które najlepiej sprawdza się w przypadku większych zabrudzeń. Mówimy w tym przypadku chociażby o błocie czy śniegu, które najczęściej występują w okresie jesienno-zimowym.
- szczotkowe, które określa się jako antypoślizgowe tak na prawdę w każdych warunkach.
Rodzaj wycieraczek należy dopasować między innymi do przeznaczenia danego obiektu, prognozowanego natężenia ruchu oraz wielkości budynku. W doborze odpowiedniej wycieraczki obiektowej z pewnością pomoże nam profesjonalny doradca od producenta, u którego planujemy ją zakupić.
Jak widzisz, wycieraczki obiektowe są funkcjonalnym dodatkiem do budynków użyteczności publicznej, które jednocześnie dzięki nowoczesnemu designowi zachęcają przechodniów do odwiedzin. Zapewniając komfort Klientom odwiedzającym na przykład naszą galerie handlową – sprawimy, że zdecydowanie chętniej będą do niej wracać.