Konsultacja lekarska online

Już nie musisz czekać na wizytę w gabinecie lekarskim, aby otrzymać zwolnienie. Dzięki telemedycynie załatwisz L4 w kilka minut, bez wychodzenia z domu. Twój pracodawca otrzyma dokument w formie elektronicznej jeszcze tego samego dnia.

Spis Treści

Zwolnienie lekarskie online

Dzięki telemedycynie czasy, gdy na wizytę u lekarza specjalisty musieliśmy czekać tygodniami, minęły. Konsultacja lekarska online umożliwia szybki i sprawny kontakt ze specjalistą w każdej sytuacji. Ma to szczególne znaczenie, gdy na cito potrzebujemy zwolnienia lekarskiego, bo dopadła nas choroba, uraz bądź ból, który nie pozwala nam wykonywać obowiązków zawodowych. Szybkie i sprawne uzyskanie L4 jest też bardzo ważne dla rodziców, których dziecko nagle się rozchorowało i musi zostać w domu. Podczas wirtualnej porady medycznej wypisanie zwolnienia lekarskiego jest już w cenie – nie trzeba za nie dodatkowo płacić. Ma ono formę elektroniczną, dzięki czemu jeszcze tego samego dnia trafi do Twojego pracodawcy i ZUS. Nie musisz więc tracić czasu na dostarczanie dokumentu, możesz skupić się na dochodzeniu do zdrowia bądź opiece nad chorą pociechą. Lekarz elektronicznie wystawi też receptę, którą zrealizujesz w każdej aptece.

Dla kogo sprawdzi się porada medyczna online?

Z wirtualnej porady medycznej może skorzystać każdy. Wystarczy dostęp do internetu, aby wypełnić formularz, i telefon, na który zadzwoni specjalista. Aby zamówić telewizytę, należy określić, czy będzie ona dotyczyć dziecka, czy osoby dorosłej, wybrać specjalistę, dzień i godzinę porady, opłacić konsultację i w wybranym terminie czekać na telefon od lekarza. Pamiętaj, aby na czas rozmowy wybrać spokojne miejsce, a jeśli nastąpią jakieś przeszkody w połączeniu, koniecznie poinformuj o tym lekarza. Podczas teleporady lekarz poprosi Cię o podanie imienia i nazwiska, numeru PESEL i innych niezbędnych danych dotyczących Twojego zdrowia, np. jakie leki zażywasz, na co jesteś uczulony i jakich dolegliwości dotyczy konsultacja. Dzięki tym informacjom lekarz będzie mógł skutecznie określić Twój stan i ustalić plan leczenia, a także w razie potrzeby wystawi e-receptę, zwolnienie lekarskie bądź skierowanie na badania. Jeśli jakieś wskazówki lekarza wydadzą Ci się niejasne, do 24 godzin po telekonsultacji masz prawo do jednego bezpłatnego pytania, które możesz zadać za pomocą formularza kontaktowego.

Co zyskasz dzięki telemedycynie?

Dzięki konsultacjom medycznym online do Twojej dyspozycji jest 19 lekarzy specjalistów. Możesz się z nimi kontaktować przez całą dobę, także w niedziele i święta. Cena teleporady jest niższa niż w przypadku klasycznej wizyty w gabinecie i obejmuje wystawienie e-recepty, L4 oraz niezbędnych skierowań. Wszelka dokumentacja ma formę elektroniczną, nie musisz więc martwić się zbędną „papirologią”.

Inne zalety telemedycyny to:

  • szybka rejestracja i diagnostyka na odległość,
  • porada specjalisty „od ręki”, bez skierowania,
  • szerokie grono specjalistów,
  • możliwość stałego monitorowania zdrowia.

Dzięki tym aspektom telemedycyna budzi coraz większe zaufanie i zyskuje grono stałych pacjentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here