Sprawdzone pomysły na aranżację trwałej i atrakcyjnej dla dzieci podłogi w przedszkolu

Od momentu, gdy dziecko nauczy się siadać, aż do wieku wczesnoszkolnego, spędza na podłodze naprawdę sporo czasu. Nic dziwnego, jest to powierzchnia, która pozwala na bezpieczne poznawanie świata. Dlatego tak wiele uwagi poświęca się wyglądowi i jakości podłogi w przedszkolu. Powinna być ona wygodna do siedzenia i czysta. W przedszkolu wyznacza się zazwyczaj różne strefy, w tym strefę do zabawy, odpoczynku i nauki. W każdej z tych stref powinny znaleźć się odpowiednie dywany lub wykładziny.

Dywany ze wzorami i dywany edukacyjne

Przedszkole jako placówka edukacyjna kojarzy nam się z kolorowymi salami i czasem spędzonym na zabawie. I tak właśnie powinno być. Wystrój i wyposażenie sal ma wprowadzać maluchy w dobry nastrój i motywować je do codziennego porannego przychodzenia do przedszkola. Duże znaczenie podczas zabawy odgrywa to, czym wyłożona jest podłoga. Sprawdzonym rozwiązaniem są oczywiście dywany. Ich zadaniem jest stworzenie przyjemnej izolacji od zimnego parkietu.

Dywan w przedszkolu powinien charakteryzować się odpowiednimi właściwościami i spełniać nałożone normy. Godnym polecenia miejscem, w którym można zakupić atrakcyjne i bezpieczne dywany do przedszkola jest internetowy sklep HabaPolska.pl. Sprzedawca przygotował imponującą kolekcję produktów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. I to zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym.

Na uwagę zasługuje bogata paleta wzorów i kształtów dywanów. W opcji są zarówno modele o klasycznym prostokątnym kształcie, jak również dywany okrągłe i wielokątne. Co może przedstawiać taki dywan do przedszkola? Dużym powodzeniem cieszą się kolorowe dywany do nauki ruchu drogowego, dywany z wzorami rycerskimi, dywany imitujące kwietną łąkę, koryto rzeki, tęczę, mapę świata, emocje, liczby, pory roku. Jak widać, taki asortyment może służyć zarówno do zabawy, jak i nauki.

Dywany jednokolorowe

Z kolei dywany jednokolorowe sprawdzają się tam, gdzie mają stanowić jedynie bezpieczne tło i nie rozpraszać uwagi malucha. Są zatem idealne do pokoju do leżakowania, nauki języków obcych lub czytania. Takie jednolite pokrycie podłogi dostępne jest w wielu wariantach kolorystycznych. Do wyboru są odcienie koloru niebieskiego, czerwonego, zielonego, beżowego, różowego, szarego.

Warto podkreślić, że tego rodzaju wyposażenie jest niezwykle łatwe w eksploatacji, w tym łatwe w utrzymaniu czystości oraz lekkie do przenoszenia i proste w przechowywaniu. Materiał nie płowieje, jest antystatyczny oraz odporny na kółka foteli i krzeseł. Nadaje się do przedszkoli z ogrzewaniem podłogowym.

Wykładzina Tretford z obszyciem lub bez obszycia

Warte uwagi są także wykładziny renomowanej marki Tretford. Te naturalne wykładziny dywanowe są idealne do miejsc, w których przebywają dzieci. Wykonane są w 80% z włosia koziego i w 20% z wełny. Posiadają jutowe podłoże.

Wykładziny Tretford są niezwykle trwałe, antystatyczne, trudnopalne i odporne na przecięcia. Do tego nie posiadają strzępiących i zawijających się krawędzi. Nadają się do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym. I co ważne, są dostępne w wielu kolorach, w tym: czerwonym, żółtym, niebieskim, brązowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here