Kredyt dla zadłużonych

Kredyt, a pożyczka

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z różnicy między kredytem, a pożyczką. Głównie wynika to z faktu, że klient po swojej stronie raczej ich nie odczuje. Jednak warto mieć na uwadze że kredyt, w przeciwieństwie do pożyczki, nie jest możliwy do uzyskania bez wykazanego dochodu. Oznacza to że osoby, których źródła zarobku nie są uznawane przez instytucje, oraz dłużnicy, nie będą w stanie takiego kredytu otrzymać. Kredyty mogą być udzielane wyłącznie przez banki i uprawnione instytucje. Pożyczki natomiast udzielane są także przez osoby prywatne i firmy. Nie jest więc możliwym uzyskanie kredytu przez osobę zadłużoną. Nie oznacza to jednak że osoba zmagająca się z zaległymi opłatami nie znajdzie rozwiązania swojego problemu.

Alternatywy dla kredytu

Dobrą alternatywą kredytu dla zadłużonych będą więc wszelkie pożyczki bez BIK. Jest to forma wsparcia finansowego z udziałem firm pozabankowych. Pożyczki takie są dostępne dla dłużników oraz osób, które w przeszłości miewały problem ze spłatą należności pieniężnych na czas. W przypadku takich chwilówek zdolność kredytowa i obecność w Bazach Informacji Kredytowej nie stanową o możliwości zaciągnięcia pożyczki, co dla wielu osób jest jedyną szansą na uzyskanie dodatkowego finansowania.

Kolejnym rozwiązaniem, które zastąpi kredyt osobie zadłużonej jest pożyczka na raty. Takie wsparcie pieniężne można uzyskać zarówno zdalnie, jak i stacjonarnie, wybór jest więc duży.

Czy taka pożyczka jest bezpieczna?

Osoby, które zainteresował koncept pożyczek bez BIK zastanawiać się mogą, czy takie rozwiązanie aby na pewno jest bezpieczne, i czy ich dane nie trafią w niepowołane ręce. Wszystko zależy jednak od wybranego podmiotu, u którego dłużnik zamierza zaciągnąć pożyczkę. W sieci pełno jest zestawień zawierających wiarygodne opinie internautów na temat bezpieczeństwa i jakości usług firm pożyczkowych. Przed zaciągnięciem takiej chwilówki warto więc przejrzeć tego typu rankingi, aby mieć pewność, że zawieramy umowę z podmiotem uczciwym i rzetelnym, szczególnie w przypadku firm, które działają tylko przez internet.

Co trzeba zrobić aby dostać taką pożyczkę?

Przede wszystkim, aby móc ubiegać się o taki substytut kredytu dla zadłużonych, trzeba spełniać kilka warunków. Jednym z nich jest pełnoletność, lub zależnie od postanowienia pożyczkodawcy, ukończony 21. rok życia. Ważne jest także polskie obywatelstwo, a co za tym idzie, stały adres zamieszkania na terenie Polski. Na potwierdzenie naszych danych będziemy potrzebować także ważnego dowodu osobistego, bądź innego dokumentu tożsamości. Po złożeniu wniosku przez internet, wystarczy czekać na decyzję kredytową. Mimo że stały dochód nie jest wymagany, jest jednak mile widziany i na pewno zwiększy szanse na otrzymanie pożyczki. Po rozpatrzeniu wniosku otrzymujemy pożyczkę, a pieniądze trafiają na nasze konto. Sprawdź koniecznie ranking kredytów dla zadłużonych.

Czy są jakieś przeciwskazania?

Uzyskanie kredytu dla zadłużonych, mimo iż dla wielu brzmi jak okazja na wyjście z tarapatów finansowych, może okazać się źródłem jeszcze większej liczby problemów. Dzieje się tak w kilku przypadkach, np. kiedy mimo zaciągnięcia pożyczki, nie zdołaliśmy spłacić długu, i nasze zadłużenie wzrośnie jeszcze bardziej. Także powierzenie swoich danych nieodpowiedniej firmie może skutkować dodatkowymi obawami o swoje bezpieczeństwo i prywatność. Należy pamiętać o dokładnym czytaniu regulaminów i warunków przed ich akceptacją, tak aby nie nawiązać niekorzystnej umowy, która będzie dla nas ciężarem przez kilka lat, a także narazi nas na straty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here