Kurier „door to door” dla segmentu B2B

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to ogromne wyzwanie, które niezależnie od branży wymaga sprawowania kontroli nad funkcjonowaniem firmy na wielu płaszczyznach. Dotyczy to również płynności i szybkości w dostarczaniu dokumentów czy towarów nie tylko między Sprzedawcą a Klientem, ale również między podmiotami w segmencie B2B. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów Biznesowych, wiele firm kurierskich uruchomiło usługę „door to door”, która znacznie usprawnia działanie wielu przedsiębiorstw. Na czym dokładnie polega i dlaczego warto skorzystać?

Spis Treści

Dostawa w systemie „door to door” – co to znaczy?

Zakres usług kurierskich oferowanych przez operatorów logistycznych obecnych na polskim rynku z każdym rokiem się poszerza, co ma związek z coraz liczniejszą konkurencją w sektorze biznesowym. Klienci z segmentu B2B kładą jeszcze większy nacisk na wysoką wydajność i efektywność pracy, która bez sprawnych sieci transportowych byłaby niemożliwa do osiągnięcia. Usługi kurierskie w standardowym wymiarze przestały jednak wystarczać, a dostawa przesyłek wymagała większego usprawnienia. Tak narodził się pomysł doręczania paczek w systemie „door to door”, czyli od drzwi do drzwi. Jak to działa? W telegraficznym skrócie – kurier odbiera przesyłkę od Klienta i dostarcza ją bezpośrednio do Odbiorcy, z pominięciem wizyty w sortowni.

Usługi kurierskie „door to door” – korzyści dla Klientów B2B

Przesyłki kurierskie „od drzwi do drzwi” to przede wszystkim oszczędność czasu – paczka nadana w usłudze „door to door” może trafić do Adresata nawet do kilkudziesięciu minut od momentu odebrania przez firmę kurierską. Czas realizacji przesyłek kurierskich uzależniony jest od odległości dzielącej Nadawcę od Odbiorcy i zazwyczaj maksymalnie wynosi kilka godzin, co jednak w końcowym rozrachunku pozwala na znacznie szybsze doręczenie przesyłki w stosunku do standardowych usług kurierskich. Kurier B2B w systemie „door to door” to również mniejsze ryzyko uszkodzenia paczki z uwagi na brak konieczności przeładunku, co dla Klientów Biznesowych jest szczególnie ważne.

Usługi kurierskie „od drzwi do drzwi” – jak wybrać kuriera?

Na terenie całej Polski działa wiele firm kurierskich, które w trosce o zadowolenie swoich Klientów oferują ekspresowe doręczenie przesyłek w systemie „od drzwi do drzwi”. Jedną z nich jest firma InPost, która uchodzi za jedną z najbardziej sprawdzonych na polskim rynku. W ramach usługi InPost Kurier Lokalny możemy liczyć na szybkie i sprawne wysyłanie paczek w obrębie takich miast jak Warszawa, Kraków, Katowice czy terenów oddalonych od nich o 30 km. Co ważne, opcja Kurier Lokalny dla Klientów B2B to również możliwość doręczenia przesyłki w sobotę, ale tylko pod warunkiem nadania przesyłki w piątek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here