Leczenie uzależnień przez kurs internetowy

Szukasz skutecznej pomocy dla siebie czy bliskiej Ci osoby, by szybko i na zawsze wyrwać się ze szponów nałogu? Z pomocą przychodzą Ci psychologowie online, którzy w ramach terapii poznawczo-behawioralnej i w komfortowych warunkach pomogą Ci rozwiązać każdy problem. Sprawdź, jaki kurs wybrać i dlaczego warto zaufać właśnie terapii przez Internet?

Spis Treści

Czy leczenie uzależnień online ma sens?

Przyznanie się przed samym sobą do uzależnienia to trudny i zarazem milowy krok w swoim życiu. Czasem jednak nawet to nie wystarczy, by zdecydować się na leczenie, zwłaszcza jeśli konieczne jest regularne uczestniczenie w stacjonarnej terapii. Poczucie wstydu, brak anonimowości, ale też konieczność wyjścia z bezpiecznego domu już na wstępie tworzy skuteczną blokadę przed podjęciem leczenia. Alternatywą tutaj jest terapia zdalna. Jak to działa?

Z wykorzystaniem Internetu możesz w komfortowy sposób uczestniczyć w zajęciach w zaciszu własnego domu. Nic nie stracisz, a wręcz wiele zyskujesz, ponieważ psycholog online wykorzystuje te same metody i techniki, które tworzą program także terapii stacjonarnej. Jeśli więc problemy zdrowotne, notoryczny brak czasu czy zwyczajnie wstyd przed przyznaniem się do własnych słabości uniemożliwiały Ci wcześniej wzięcie udziału w takiej terapii, to teraz możesz to zmienić, decydując się na kurs w formie online.

Z jakim uzależnieniem zapisać się na kurs online?

Psychoterapia oparta na technice poznawczo-behawioralnej skutecznie pozwala uwolnić się z pułapki każdego uzależnienia. I tutaj nie ma znaczenia, czy usiądziesz w kółku naprzeciw innych uzależnionych, czy we własnym salonie włączysz laptopa, by spotkać się z terapeutą. Efekty będą te same, dzięki sprawdzonym metodom, które pozwolą wyeliminować zarówno destrukcyjne zdarzenia z przeszłości, czy mechanizmy, jak i błędne myślenie prowadzące do uzależnień. Taka terapia online pomoże wyjść z każdego nałogu.

Pod hasłem „leczenie uzależnień kurs” znajdziesz namiary na sprawdzonych psychoterapeutów, którzy pomogą Ci w leczeniu uzależnień od:

  • alkoholu,
  • papierosów,
  • narkotyków,
  • hazardu,
  • zakupów,
  • a nawet gier online.

Jednym słowem decydując się na kurs online, jesteś w stanie poradzić sobie z każdym rodzajem uzależnienia.

Co zyskasz przez kurs online?

Jedno jest pewne, w leczeniu jakiegokolwiek uzależnienia nie poradzisz sobie sam. Nie zawsze możliwa jest też terapia stacjonarna, np. kiedy przebywasz za granicą, albo mieszkasz w małej miejscowości, gdzie zdecydowanie trudniej zachować anonimowość. Wtedy dobrym pomysłem jest psychoterapia online, dzięki której rozpoczniesz nowe życie i uwolnisz się od nałogu ale w bardziej komfortowych i przyjaznych warunkach.

Zajęcia zdalne prowadzone są w taki sam profesjonalny sposób jak terapie stacjonarne. I tutaj bowiem doświadczony psychoterapeuta online wykorzysta odpowiednie narzędzia, by skutecznie zmotywować Cię do leczenia i przygotować Cię na krytyczne fazy, związane z głodem, stresem i brakiem silnej woli. Terapię przechodzisz w domu, ale dzięki temu, że masz dostęp również do zamkniętego forum dyskusyjnego oraz do psychoterapeuty, nigdy nie jesteś sam. Przy nawrocie choroby lub zwątpieniu w siebie, nadal będziesz mieć więc pełne wsparcie grupy i osoby prowadzącej.

Leczenie w terapii online tak samo skuteczne jak terapia stacjonarna?

Naukowcy stale weryfikują skuteczność zdalnie prowadzonych psychoterapii. Dzięki nim można przekonać się, że takie działanie naprawdę ma sens. Na szeroką skalę prowadzono takie badania np. w Stanach Zjednoczonych w latach 2006-2010. Na ich podstawie udowodniono, że zmniejszył się m.in. odsetek osób, biorących udział w terapiach stacjonarnych, na rzecz kursów online. Według ekspertów bowiem terapia zdalna przynosi tak samo dobre efekty jak terapia stacjonarna, także w przypadku uzależnień.

Możliwość uczestniczenia w terapii we własnym domu eliminuje bowiem uczucie niechęci czy szukania wymówek typu: nie chce mi się dziś wychodzić z domu. Taka terapia odbywa się w atmosferze większego zaufania, a przez to, że pacjent nie traci czasu na dojazdy, znajduje więcej motywacji, by wykonywać ćwiczenia i całą terapię doprowadzić do końca.

Więcej informacji na temat leczenia uzależnień przez Internet można znaleźć na stronie https://www.elpisonline.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here