Lombard

Na czym polega pożyczka lombardowa ? Lombard to instytucja finansowa, która zapewnia błyskawiczną pożyczkę zabezpieczoną odpowiednim zastawem. Działanie lombardu w niczym nie przypomina długich i skomplikowanych formalności bankowych.

Lombardu nie interesuje tak zwana zdolność kredytowa, źródła dochodu, a przede wszystkim inne zobowiązania pożyczkobiorcy.  Jedyne warunki jakie trzeba spełnić aby podpisać z lombardem umowę pożyczki to posiadanie dowodu tożsamości i właściwie zabezpieczenie – najczęściej w postaci majątku ruchomego. Profesjonalny lombard działa zgodnie z obowiązującym prawem, szybko i dyskretnie. W trudnych sytuacjach jest to nie tylko najszybszy ale czasami jedyny sposób na pozyskanie niezbędnej gotówki.

Jak wziąć pożyczkę w lombardzie ?

Po sprecyzowaniu kwoty, która jest potrzebna należy przygotować zastaw. Zabezpieczeniem pożyczki mogą być wszelkie, wartościowe przedmioty – pojazdy (samochody, motocykle, maszyny), biżuteria i kamienie szlachetne, markowe zegarki, metale szlachetne  w postaci złomu, sztab czy monet, dzieła sztuki, elektronika użytkowa. Trzeba liczyć się z faktem, że lombard sam dokona wyceny przedmiotów i zaproponuje pożyczkę w wysokości adekwatnej do ich wartości.

Gdzie znaleźć dobry lombard ?

Wybór lombardu to ważna sprawa. Należy unikać podejrzanych ogłoszeń osób prywatnych, które mogą wylegitymowac się jedynie numerem telefonu. Profejsonalny lombard powinien mieć zarejestrowaną działalność, co gwarantuje że umowa pożyczki będzie zgodna z prawem – to znaczy z ustawą o Kredycie Konsumenckim z dnia 12.05.2011 (Dz.U. z 2016r., poz.1528, ze zm.) oraz ustawą „ antylichwiarską” z 11 marca 2016 roku, która ściśle określa koszta oprocentowania, prowizji i wszelkich dodatkowych opłat związanych z udzieleniem pożyczki. Lombardy podlegają kontroli oraz nadzorowi KNF  – Komisji Nadzoru Finansowego. Tego typu usługi oferuje artar.eu – sieć specjalizująca się nie tylko w udzielaniu pożyczek lombardowych ale również w kupnie i sprzedaży biżuterii i metali szlachetnych.  Artar.eu zatrudnia fachowych doradców, którzy dokonają profesjonalnej wyceny zabezpieczeń, a także zadbają o bezpieczne przechowanie przedmiotów zastawu. Wszystkie warunki pożyczki w artar.eu są przejrzyście przedstawione w dostosowanej do indywidualnych potrzeb klienta umowie.

Jaki jest koszt pożyczki w lombardzie ?

Stosunkowo wysoki w porównaniu do innych instytucji finansowych. Lombard ponosi wiele dodatkowych kosztów łączących się z obsługą pożyczki – przede wszystkim wyceny i przechowywania przedmiotów zastawu. W przypadku braku spłaty pożyczki lombard ponosi również koszty związane ze sprzedażą zastawu. Całość kosztów zależy również od okresu na jaki pożyczana jest gotówka – najczęściej od kilku dni do miesiąca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here