Myjka ciśnieniowa: idealne rozwiązanie do każdej firmy sprzątającej

0
1142

Przed firmami sprzątającymi często pojawiają się wyzwania, które wymagają zastosowania specjalistycznych rozwiązań, w tym wysokiej klasy środków chemicznych oraz urządzeń, które pozwalają na skuteczne i szybkie usuwanie zabrudzeń nawet z trudno dostępnych miejsc. Bez wątpienia profesjonalne myjki ciśnieniowe należą właśnie do takich urządzeń.

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Myjka ciśnieniowa to urządzenie o stosunkowo prostej budowie, w którym jedną z najważniejszych części stanowi pompa, pozwalająca na tłoczenie strumienia wody pod wysokim ciśnieniem. Podłączona do urządzenia woda wpływa do niego za pomocą węża, podłączonego do standardowego ujęcia wody (kranu). Jednocześnie dzięki pracy pompy woda jest podawana do dalszych części urządzenia pod zwiększonym ciśnieniem. Za pomocą specjalnej dyszy jest następnie wypuszczana na zewnątrz, gdzie może posłużyć do usuwania zabrudzeń.

Na jakich powierzchniach mogą być stosowane myjki ciśnieniowe?

Istnieje wiele różnych rodzajów powierzchni, a każda z nich cechuje się swoją własną specyfiką. Są powierzchnie gładkie, chropowate, porowate, a także zróżnicowane, w których elementy o kilku fakturach przeplatają się ze sobą. Niektóre są jednolite, inne składają się z małych kawałków, połączonych w jedną całość. Ze względu na taką różnorodność, myjki ciśnieniowe zostały dopasowane do wielu z nich.

Przede wszystkim profesjonalne myjki ciśnieniowe charakteryzują się różnymi parametrami pracy oraz możliwością ich regulacji. Mogą osiągać między innymi różne wysokości ciśnienia wylotowego z dyszy, które przekładają się na możliwość zastosowania ich na różne typy powierzchni. Przykładowo w przypadku myjek ciśnieniowych o bardzo wysokim ciśnieniu lepiej sprawdzą się na gładkich, pozbawionych drobnych elementów czy nawet mikrouszkodzeń powierzchniach, ponieważ nie będą na nich powodowały odprysków. Sprawdzą się także w przypadku powierzchni chropowatych, o ile są one wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Z kolei w przypadku powierzchni zniszczonych, niejednorodnych lub złożonych z wielu różnych elementów, lepsze będą niższe ciśnienia, które ochronią czyszczony obiekt przed zniszczeniem. Niższe ciśnienie może być też lepsze w przypadku powierzchni lakierowanych czy malowanych, gdzie nie spowoduje odszczepienia i odpryśnięcia zewnętrznej warstwy od wewnętrznego materiału.

Warto także zauważyć, że wiele profesjonalnych myjek ciśnieniowych pozwala na dozowanie do nich czyszczących środków chemicznych, co jeszcze bardziej zwiększa efektywność mycia.

Podczas jakich prac można wykorzystać myjkę ciśnieniową?

Ze względu na spore zróżnicowanie urządzeń i ich możliwości, świetnie sprawdzą się podczas czyszczenia wielu różnych powierzchni. Można ich używać między innymi do mycia ścian i usuwania z nich glonów oraz mchu, albo do gruntownego oczyszczania kostki brukowej, Świetnie sprawdzają się w celu usunięcia z niej zarówno drobnych roślin, mchu, jak i nadmiaru piasku czy starych plam, pozostałych po gumie do żucia, rozlanych napojach czy smarach.

Myjka ciśnieniowa może być także użyteczna do czyszczenia delikatniejszych powierzchni przy użyciu łagodniejszych parametrów, jak choćby podczas mycia pojazdów czy maszyn roboczych. Sprawdzi się również przy specjalnych zadaniach podczas oczyszczania powierzchni i wnętrz urządzeń technicznych w przedsiębiorstwach produkcyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here