Jak nadać międzynarodową przesyłkę kurierską

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wysyłka paczki za granicę stanowiła spore wyzwanie. Dziś to żaden problem! Na rynku funkcjonuje wiele firm kurierskich, które świadczą usługi dostarczania przesyłek międzynarodowych nawet w najbardziej odległe zakątki świata. A wszystko to przy minimum formalności i w korzystnej cenie. Jak nadać paczkę za granicę kurierem?

Wybór firmy kurierskiej

Wysyłka paczki za granicę za pośrednictwem firmy kurierskiej to wygodne rozwiązanie. Możemy zrobić to na dwa sposoby. Pierwszy z nich to nadanie przesyłki bezpośrednio u danego przewoźnika. Wystarczy udać się do konkretnej placówki, wypełnić odpowiedni formularz i nadać paczkę w okienku. Niestety niektóre firmy nie udostępniają tego typu usług dla klientów indywidualnych. Co w takim przypadku?

Alternatywą jest skorzystanie z usług brokera kurierskiego. Czym jest broker kurierski? To pośrednik pomiędzy klientem (osobą, która chce nadać paczkę) a przewoźnikiem. Na stronie brokera można w prosty i szybki sposób porównać oferty różnych firm kurierskich i wybrać tę, która odpowiada nam najbardziej. Broker kurierski umożliwia nadawanie paczek w kilka minut bez wychodzenia z domu. Wystarczy określić parametry przesyłki (takie jak waga, wymiary i rodzaj opakowania), podać dane nadawcy i odbiorcy, a gotową paczkę odbierze od nas kurier. Plusem takiego rozwiązania są atrakcyjne ceny wysyłki paczek. 

Profesjonalne usługi brokerskie świadczy firma FastPost. Broker współpracuje z najpopularniejszymi przewoźnikami – takimi jak DPD, UPS. DHL, Raben czy Geis. Za pośrednictwem platformy można nadać paczkę w dowolne miejsce na świecie bez większego problemu.

Ile kosztuje nadanie paczki za granicę?

Niegdyś wysyłka paczki międzynarodowej wiązała się z wysokimi kosztami, dlatego wiele osób nie mogło sobie na to pozwolić. Dziś jesteśmy w stanie nadać paczkę za granicę bez większych nakładów finansowych.

Ostateczny koszt wysyłki paczki międzynarodowej zależy od rodzaju przesyłki, firmy kurierskiej, ewentualnych usług dodatkowych oraz kraju odbiorcy (np. kurier do Niemiec będzie tańszy niż kurier do USA). Nie bez znaczenia jest również forma nadania przesyłki. Za wysyłkę paczki bezpośrednio u danego przewoźnika zapłacimy więcej niż w przypadku nadania przesyłki za pośrednictwem brokera kurierskiego.

Jak orientacyjnie wyglądają ceny nadania paczki międzynarodowej? Koszt wysyłki małej paczki do krajów należących do UE wynosi około 50-70 zł. Przy większych przesyłkach oraz tych do odległych państw musimy liczyć się z kosztami rzędu 200-300 zł.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

W przypadku wysyłki paczki poza Unię Europejską należy dołączyć do niej dokumenty celne oraz określić jej zawartość (wraz z szacowaną wartością pieniężną). Warto zwrócić uwagę również na listę produktów wyłączonych z prawa do wysyłki. Każdy kraj ma indywidualne zasady i ograniczenia. Przed wysyłką należy sprawdzić stronę pocztową danego państwa, żeby upewnić się, czy wysyłka danych towarów jest legalna. Na listach zakazanych produktów zwykle znaleźć można:

  • alkohol,
  • żywe zwierzęta i rośliny,
  • materiały wybuchowe i broń,
  • pieniądze i papiery wartościowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here