Na czym polega idea wirtualnego biura

Wirtualne biuro jest usługą polegającą na outsourcingu obsługi biurowej bez potrzeby fizycznego obcowania w określonym miejscu. Rozwiązanie to pozwala zmniejszyć koszty przedsiębiorstwa związane z wynajmem przestrzeni biurowej czy zatrudnianiem pracowników. Jest to doskonała opcja dla osób samodzielnie prowadzących firmę we własnym domu. Kto jeszcze powinien korzystać z wirtualnego biura?

Spis Treści

Biuro wirtualne – podstawowe informacje

Korzystanie z usługi biura wirtualnego jest bardziej ekonomiczne. Jest to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, freelancerów, copywriterów, headhunterów, start-upów, osób pracujących zdalnie czy tych mieszkających na stałe za granicą, jednakże zainteresowani są posiadaniem polskiego adresu dla własnego przedsiębiorstwa. Trzeba jednak pamiętać, że każda firma musi posiadać fizyczny adres, pod którym będzie zarejestrowana. Osoby, które nie chcą rejestrować firmy we własnym domu albo nie chcą ponosić kosztów wynajmu biura powinny rozważyć opcję wirtualnego biura. To innowacyjny pomysł dla osób, pracujących zdalnie i potrzebujących interesującego adresu, miejsca do spotkań z klientami czy działania zgodnego z wymogami Urzędu Skarbowego. Nie każdy pracownik formy zdalnej posiada własne mieszkanie, a właściciele wynajmowanych mieszkań nie zawsze wyrażają zgodę na możliwość rejestracji firmy pod ich adresem. Wówczas nie ma lepszego rozwiązania od wirtualnego biura.

Występują różne oferty wchodzące w usługę wirtualnego biura. Niektóre z nich oprócz adresu do rejestracji działalności gospodarczej oferują adres do korespondencji, obsługę poczty przychodzącej i powiadomień na niej oraz umożliwiają wykonywanie innych czynności biurowych. Chyba nikt nie pogardzi adresem w prestiżowej lokalizacji takiej jak np. Aleje Jerozolimskie. W razie potrzeb możliwy jest również wynajem pod biuro czy salę konferencyjną niezbędną do spotkań z klientami.

Biuro wirtualne

Aspekty prawne

To, co warto podkreślić, że korzystanie z usług biura wirtualnego jest legalne. Zostało to orzeknięte przez Naczelny Sąd Administracyjny  w 2014 roku. Można bez przeszkód stosować za adres własnej firmy, adres biura wirtualnego. Należy pamiętać jednak, że podatek dochodowy oraz podatek VAT odprowadzany jest do Urzędu Skarbowego zgodnego z miejscem zamieszkania jako osoby fizycznej. Właściwy Urząd Skarbowy nie jest zależny od lokalizacji biura wirtualnego.

Oferta – wirtualne biuro w Warszawie

Można znaleźć wirtualne biuro w Warszawiejuż za 19 zł netto miesięcznie przy płatności z góry np. na rok czasu. Warto zwrócić uwagę na to, w jakich godzinach jest otwarte biuro oraz jaka jest ilość obsługiwanej korespondencji w ofercie wirtualnego biura. Dużym udogodnieniem są firmy, w których korespondencję odbierać można nie tylko w tygodniu, ale również w soboty.

Koszty za wirtualny adres w dzielnicach Warszawy takich jak Śródmieście lub Wola będą oscylować między 19 a 30 złotych netto miesięcznie. Oczywiście jest to uwarunkowane wybranym pakietem usług. Można zdecydować się również na dodatkowe usługi i ponosić koszt od 80 do 120 zł netto miesięcznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here