Dlaczego serwis instalacji sanitarnych powinna przeprowadzać profesjonalna firma

Dlaczego serwis instalacji sanitarnych powinna przeprowadzać profesjonalna firma? Odpowiedź na to pytanie, które choć na pozór wydaje się proste, w rzeczywistości takie nie jest. W końcu chociażby opierając się na informacjach opublikowanych w Internecie, większości napraw można spróbować podjąć się osobiście. Istnieje bowiem wiele wideo tutoriali, dostępne są instrukcje serwisowe w formacie PDF czy w końcu są fora i grupy na Facebooku, na których można wymieniać się poglądami i wspólnie szukać rozwiązań w danym obszarze. W gruncie rzeczy, przy odrobinie determinacji, można znaleźć rozwiązanie na każdy problem, także i w kwestii serwisu instalacji sanitarnych.

Po co zatem szukać i korzystać z usług firm świadczących serwis HVAC lub serwis innych instalacji sanitarnych?

Bezpieczeństwo

Korzystanie z usług firm specjalizujących się w danym obszarze ma sporo zalet. W przypadku instalacji sanitarnych, główną zaletą jest bezpieczeństwo. Firmy posiadające certyfikaty uwierzytelniające ich wiedzę i umiejętności w obszarze serwisu instalacji sanitarnych lub sprzętu danego producenta, gwarantują najwyższą jakość usług, a przez to i bezpieczeństwo korzystania z instalacji po zakończeniu pracy specjalistów.

Kwestia bezpieczeństwa powinna zawsze stanowić najważniejszy z punktów podczas podejmowania decyzji o zleceniu takich usług jak serwis wentylacji, serwis klimatyzacji, serwis kotłów gazowych, czy innych instalacji sanitarnych. Tak zwane „złote rączki”, czyli „domorośli fachowcy od wszystkiego”, zwykle nie uczestniczą w szkoleniach producentów sprzętu oraz w innych branżowych kursach. W ten sposób nie posiadają aktualnej wiedzy na temat mechanizmu działania nowoczesnych urządzeń i instalacji. Swoim działaniem mogą nie tylko pogorszyć zastany stan, ale również i doprowadzić do katastrofy.

Gwarancja

Drugim, ale nie mniej ważnym, argumentem za przeprowadzaniem serwisu instalacji sanitarnych przez profesjonalne firmy, jest kwestia gwarancji. Za swoje usługi firmy biorą pełną odpowiedzialność, której zakres jest każdorazowo wskazany w umowie serwisowej. Dają gwarancję na swoje usługi oraz odbierają telefony i w razie ponownej awarii nie wymigują się od odpowiedzialności. To głównie odróżnia je od innych „serwisantów-freelancerów”.

W przypadku części instalacji sanitarnych koniecznym jest dokonywanie przeglądów sprzętu w określonym przez producenta terminie. Jest to o tyle ważne, że pominięcie przeglądu może skutkować utratą gwarancji. Co więcej, w przypadku awarii sprzętu w czasie gwarancji producenci nie respektują dowodów na przegląd przeprowadzony we właściwym terminie od innych niż profesjonalnych i dedykowanych firm serwisowych.

Faktura

Profesjonalne firmy serwisowe HVAC za swoje usługi wystawiają dowody sprzedaży: rachunki lub faktury. Jest to dowód na świadczoną przez nich usługę. To ważne, zwłaszcza gdy ponownie wystąpi usterka lub gdy trzeba będzie przypomnieć sobie termin przeprowadzenia kolejnego serwisu gwarancyjnego.

Która firma świadczy serwis HVAC?

W Polsce profesjonalnym serwisem HVAC, czyli serwisem instalacji ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, trudni się niewiele firm. Zwłaszcza w kontekście dużych inwestycji i konieczności kompleksowego serwisu ich wszystkich instalacji sanitarnych (także tych, które wykraczają poza pojęcie HVAC).

Jedną z takich firm, która świadczy swoje usługi zarówno dla klientów biznesowych i instytucjonalnych, ale również i dla klientów indywidualnych, jest Ventix Serwis. To firma, która realizuje zlecenia na serwis klimatyzacji, serwis wentylacji, w tym także przegląd wentylacji mechanicznej (tj. rekuperacji) i naprawę, serwis instalacji solarnych, fotowoltaicznych, ogrzewania, elektrycznych, wod-kan i innych. Ventix Serwis jest jedną z tych firm, które są w stanie i realizują kompleksowo usługi serwisu instalacji sanitarnych w każdym rodzaju obiektu.

Z firmą Ventix Serwis można skontaktować się na wiele sposobów. Na przykład:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here