Najpopularniejsze kryptowaluty

Wkraczasz w świat kryptowalut i chcesz rozwijać się w tej dziedzinie? Sprawdź aktualne kursy najpopularniejszych monet i dowiedz się więcej na temat funkcjonowania giełd internetowych. Pozwoli Ci to na poznanie możliwości inwestycyjnych i opracowanie lepszych strategii handlowych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, to zachęcamy do lektury naszego artykułu.

Spis Treści

Rynek kryptowalut – dlaczego warto śledzić kursy?

Z roku na rok zainteresowanie handlem kryptowalutami rośnie. Stworzenie Bitcoina i innych altcoinów uruchomiło lawinę, której nie sposób zatrzymać. Inwestycja w tego rodzaju aktywa stała się jednym z najpopularniejszych sposobów na dywersyfikację swoich środków finansowych. Z potencjału tego rozwiązania zdają sobie sprawę już nie tylko indywidualne jednostki, ale całe instytucje, a nawet organizacje państwowe. 

Kryptowaluty umożliwiają ogromną niezależność i są ogólnodostępne. Dzięki temu każdy może zacząć przygodę z inwestowaniem, niezależnie od polityki prowadzonej przez brokerów czy banków. 

Jeżeli też jesteś tym zainteresowany, przygotowaliśmy dla Ciebie informacje na temat najpopularniejszych kryptowalut, których losy warto śledzić.  

Bitcoin – to od niego wszystko się zaczęło

Wszystkie wykresy kryptowalut zaczynają się od Bitcoina (BTC). To najbardziej wartościowa moneta, która przetarła szlaki dla wszystkich innych altcoinów. Dla wielu osób określenie „Bitcoin” i „kryptowaluty” jest niemal synonimem. 

BTC został stworzony w 2009 roku, a prawdziwa tożsamość jego twórcy do dziś pozostaje zagadką (znany jest jedynie jego pseudonim – Satoshi Nakamoto). Już rok później powstały pierwsze giełdy oferujące wymianę tej kryptowaluty. Jest to waluta deflacyjna, czyli o ograniczonym nakładzie, który wynosi dokładnie 21 milionów. 

Sukces Bitcoina doczekał się wielu naśladowców i zainspirował powstanie tak znanych monet jak Litecoin czy ETC. Obecnie udział BTC w rynku kryptowalut wynosi ponad 30 procent. 

Ethereum – innowacyjne podejście do kryptowalut

Kursy kryptowalut od lat pokazują także znaczącą pozycję ETC. Jest to waluta emitowana przez platformę blockchainową Ethereum. Co ciekawe nie jest to środek płatniczy o ogólnym zastosowaniu tak jak Bitcoin. Zamiast tego ETC używane są wyłącznie w ramach Ethereum, pozwalając jej użytkownikom na uiszczanie opłat powiązanych z różnymi funkcjonalnościami tej platformy.

ETC w przeciwieństwie do BTC nie jest walutą deflacyjną. Oznacza to, że nie jest ograniczona limitami i może zostać wyemitowana jej nieskończona liczba. 

Jak śledzić kursy kryptowalut? 

Samodzielne śledzenie wykresów kryptowalut i ich wahań wymaga sporej dozy samozaparcia. Często konieczne jest odwiedzanie wielu stron giełdowych i porównywanie poszczególnych kursów. Jest to pracochłonne i wymaga sporych nakładów czasowych.

Istnieje jednak prostsze rozwiązanie. Jeżeli chcesz mieć dostęp do stale aktualizowanych kursów kryptowalut takich jak Bitcoin, ETC i innych, odwiedź stronę gieldykryptowalut.pl. Znajdziesz tam zestawienie pięćdziesięciu najpopularniejszych monet i wszystkie niezbędne dane statystyczne, które pomogą Ci w inwestowaniu! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here