Praca Holandia

Polacy od wielu lat bardzo chętnie decydują się na pracę w różnych krajach Unii Europejskiej. Szczególną popularnością wśród naszych rodaków cieszy się Holandia. W tym tekście poznasz 5 najważniejszych atutów wyboru Holandii na miejsce do pracy oraz życia.

Spis Treści

1.      Łatwość znalezienia zatrudnienia

Pracodawcy w Holandii stwarzają bardzo atrakcyjne warunki osobom z Polski, które szukają zatrudnienia. Wynika to przede wszystkim z dobrej sytuacji gospodarczej Holandii oraz ciągłego rozwoju. W wielu branżach brakuje wyspecjalizowanych fachowców oraz personelu niższego szczebla. To sprawia, że cała masa pracowników z Polski oraz innych krajów Unii europejskiej bez większych trudności jest w stanie znaleźć atrakcyjne zatrudnienie.

2.      Możliwości rozwoju

Ze względu na wspomniane niedobory kadrowe w Holandii roztaczają się bardzo zachęcające perspektywy rozwoju dla osób, które mają ambicje. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć i znasz co najmniej język angielski, to w wielu dużych zakładach istnieje możliwość uczestniczenia w kursach doskonalenia zawodowego lub uzyskania dofinansowania na szkołę. Wystarczy tylko, że wykażesz inicjatywę. Holendrzy już dawno zrozumieli, że inwestowanie w pracowników to coś, co przynosi bardzo dobrze rezultaty.

3.      Łatwa komunikacja

Holandia ma to do siebie, że jej obywatele w większości posługują się dwoma językami. Nikogo nie dziwią więc osoby przyjeżdżające z innych krajów Unii Europejskiej, którzy mówią tylko po angielsku. Nie musisz znać języka holenderskiego, by podjąć zatrudnienie i móc zacząć zarabiać. Co więcej, łatwa komunikacja jest odczuwalna również na ulicach. Niemal każdą sprawę urzędową załatwisz po angielsku. Podobnie jest w sklepach oraz innych miejscach użytkowych. Pomocny okazuje się też portal Głos Polski przeznaczony dla Polaków pracujących w Holandii.

4.      Wysokie zarobki

Walutą obowiązującą w Holandii jest euro, co w kontekście Polaków jest bardzo korzystne. Wynika to przede wszystkim z atrakcyjnego kursu euro do złotego. Oczywiście wiele zależy, czym się konkretnie zajmujesz, ale praktyka pokazuje, że nawet pracownicy na najniższych stanowiskach mogą liczyć na większe zarobki niż w Polsce. Bardzo ważnym aspektem jest też moc nabywcza. Za średnią holenderską pensję możesz kupić o wiele więcej rzeczy niż w za średnią pensję w kraju nad Wisłą. Tak właśnie wygląda praca. Holandia oferuje jedne z najlepszych warunków w UE.

5.      Szacunek do pracownika

Holenderscy pracodawcy nie traktują swoich pracowników jak tanią siłę roboczą. Respektują ich prawo do urlopu, zwolnienia lekarskiego oraz długości czasu pracy w ciągu dnia. W większości przypadków osoby, które pracują na etacie, mogą liczyć na płatny urlop od 20 do 25 dni w ciągu roku. W dużych zakładach spotkasz się też z wieloma dodatkowymi benefitami płynącymi z pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here