Regały magazynowe

Magazynowanie jest podstawowym elementem każdej działalności logistycznej. Przechowywanie towarów w sposób optymalizujący wykorzystanie czasu i miejsca wymaga stałej reorganizacji przestrzeni oraz wprowadzania nowego wyposażenia.

Charakterystyka praktycznych regałów

Wysokiej jakości regały magazynowe znacznie ułatwiają proces przyjmowania, przechowywania oraz wydawania towarów. Jednocześnie stanowią niezbędną część każdej hali magazynowej. Dzięki efektywnemu magazynowaniu łańcuchy dostaw mają szansę prężnie funkcjonować, dlatego przemyślane i dobrze zaprojektowane systemy regałowe to inwestycja, która usprawni pracę w każdym centrum dystrybucyjnym, magazynie czy fabryce. Regały składają się z solidnie przymocowanej do podłoża ramy oraz belek poprzecznych. Dzięki wielu możliwościom montażu ten element wyposażenia można w dogodny sposób dopasować do wysokości i szerokości pomieszczenia, a także wagi i wielkości przechowywanych ładunków. Ustawienie półek w dowolnej konfiguracji pozwala na maksymalne wykorzystanie miejsca przy jednoczesnym komforcie pracy operatorów, gdyż przestrzenie perfekcyjnie dopasowane do wielkości ładunków umożliwiają szybkie ich składowanie i pobieranie. Regały paletowe to bezpośredni dostęp do artykułów, a także możliwość szybkiego sprawdzenia zapasów. Ma to szczególne znaczenie przy sporej liczbie produktów oraz ich dużej rotacji. Tego typu regały bardzo ułatwiają pracę w magazynach, a tym samym sprawiają, że pracownicy są wydajni i mają więcej czasu na inne czynności.

Regały magazynowe w codziennym użytkowaniu

Magazyny dystrybucyjne są istotnym elementem branży logistycznej. Innowacyjne regały znajdują zastosowanie w pomieszczeniach z szerokimi korytarzami, gdzie możliwa jest prosta obsługa przy użyciu wózka widłowego, a koszty eksploatacji regałowej są niskie. W magazynach wysokiego składowania pozwolą one na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i swobodne operowanie wózkiem widłowym w wąskich korytarzach. Systemy regałowe zapewniają łatwy dostęp do wszystkich artykułów, które można szybko pobierać nawet przy większej rotacji. Kontrola zapasów jest możliwa poprzez ułożenie ładunków w przejrzysty sposób. 

Nowoczesne wyposażenie niezbędne dla procesów logistycznych

Z regałami zaprojektowanymi w przemyślany sposób technologia magazynowania może wkroczyć na wyższy poziom. Przyjmowanie, przechowywanie i wydawanie towaru okazuje się o wiele prostsze przy odpowiednim wyposażeniu w nowoczesne regały spełniające wszystkie obowiązujące normy bezpieczeństwa. Dodatkowe zabezpieczenia przed możliwymi uszkodzeniami mogą być zamontowane w korytarzach lub na powierzchni czołowej regału. Chronią one przed kolizją, a w razie potrzeby łatwo je wymienić. Indywidualnie konfigurowany regał będzie praktycznym rozwiązaniem dla każdej przestrzeni magazynowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here