Rozlicz swój pit online

Pit 37 jest wypełniany przez tych podatników, którzy otrzymują swoje wynagrodzenie w formie netto. Dotyczy to współcześnie około 4/5 podatników, czyli zdecydowanej większości. Podstawą do wypełnienia Pitu 37 jest pit 11 otrzymany od pracodawcy. Stanowi on bazę do właściwych wyliczeń. Na tej podstawie otrzymasz też informację zwrotną o tym, czy masz niedopłatę względem US czy nadpłatę. Ta druga opcja powoduje, że otrzymasz od US przelew wskazanej kwoty w dogodnej dla Ciebie formie, również w postaci przelewu na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy.

  1. Twój e PIT jest na wyciągnięcie ręki
  2. Co zyskasz dzięki rozliczeniu PIT online?

Spis Treści

Twój e PIT jest na wyciągnięcie ręki

Okres marca i kwietnia to czas, kiedy rozliczenie PIT jest praktykowane przez większość podatników. Obecnie dzięki rozwojowi technologii informatycznych nie ma konieczności korzystania z usług zewnętrznej księgowej, która dokona za Ciebie takiego rocznego rozliczenia z fiskusem. Mnogość dostępnych programów do rozliczania PITu online jest na tyle różnorodna, że każdy z powodzeniem znajdzie odpowiednią dla siebie opcję, dzięki której będzie mógł dokonać rozliczenia PIT bez konieczności korzystania z usług płatnego biura księgowego. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i czasu. Możesz bowiem rozliczyć swój PIT online przed ekranem swojego komputera. Miliony podatników skorzystały już z takiej formy. Jest to w pełni bezpiecznie i legalne. Jeżeli lubisz gromadzić potwierdzenia przyjęcia dokumentów – tym przypadku również nie będziesz zawiedziony. Gdy z powodzeniem złożysz już swój e PIT – wówczas otrzymasz UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbioru. Jest to dla Ciebie gwarancja, że Twój pit dotarł do właściwego Urzędu Skarbowego poprawnie.

Co zyskasz dzięki rozliczeniu PIT online?

Korzystając z programu PIT otrzymujesz możliwość rozliczenia się w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie. Najważniejsze jest to, aby wyrobić się w przewidzianym terminie i wysłać deklarację maksymalnie do 30 kwietnia 2021 roku. Atutem wynikającym z rozliczenie się przez przez program PIT jest to, że w przypadku uzyskania nadpłaty zwrot podatku otrzymasz szybciej niż w sytuacji, gdybyś wybrał tradycyjną formę wysłania PITu. Mowa tutaj na przykład o osobistej wizycie w przypisanym Ci Urzędzie Skarbowym lub za pośrednictwem wysłania deklaracji za pośrednictwem kuriera lub Poczty Polskiej. Co najważniejsze – dzięki wysyłce pitu online zyskujesz także czas – możesz bowiem zrobić to w dowolnej dla siebie chwili w zaciszu własnego domu. Warto też dodać, że rozliczenia pitu online możesz dokonać bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy o podatkach – wystarczy wpisanie danych w odpowiednio wskazane pole. Co więcej, możesz także oddać swój 1% na dowolnie przez siebie wybraną organizacje pożytku publicznego (OPP). Korzystanie z programu nie wymusza na Tobie przekazania swojego 1% na określony z góry cel. Nadal zachowujesz pełną swobodę w tym zakresie. Możesz także odliczyć ulgę na internet czy dziecko – nie ma tutaj żadnych ograniczeń, które wiązałyby się z rozliczaniem pitu online.

Podsumowując – dzięki digitalizacji obecnie możliwe jest korzystanie z udogodnień na wielu polach. Rozliczanie pitu online to dla Ciebie oszczędność czasu i pieniędzy. Nie musisz także stać w kolejkach, aby nadać swój pit w terminie. Jest to obecnie szczególnie ważne, kiedy zaleca się respektowanie zaleceń dotyczących dystansowania społecznego i załatwiania spraw online.  Rozlicz zatem swój PIT korzystając z programu online i ciesz się korzyściami, które z tego wynikają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here