Skup używanych smartfonów pracowników

Smartfon to podstawowe urządzenie, z którego korzysta większość pracowników. Mobilne biuro z stałym dostępem do dokumentacji, danych i korespondencji handlowej. Często używane równie często wymieniane w firmach. A co z wycofanymi z eksploatacji smartfonami? Zwykle gromadzone w schowkach, magazynach czy szufladach biurek. Raczej traktowane jak problem, rzeczy, z ktorymi nie wiadomo co zrobić. Tymczasem to sprzęt posiadający często wartość rynkową, który można ponownie sprzedać. Wystarczy niewiele – odsprzedać je firmom specjalizującym się w sprzedaży używanych smartfonów. A firmowe konto może zasilić konkretna wpłata ze sprzedaży.

Spis Treści

Usuń dane wrażliwe ze smartfonów pracowników!

Pierwszy krok to wyczyszczenie zawartości pamięci smartfona. Pracownicy gromadzą w telefonach nie tylko setki danych kontaktowych; numerów telefonów czy maili. Zapisują również dane wrażliwe klientów oraz swoich współpracowników czy podwładnych. ściągają i zapisują również załączniki, dokumentację handlową a niekiedy w smartfonie dokonują edycji. FInalnie pamięć telefonu staje się często skarbnicą unikalnych wiadomości, które nigdy nie powinny trafić w niepowołane ręce. Zanim więc zdecydujemy o sprzedaży używanych i wycofanych z firmy telefonów – pamiętajmy usunąć dane ! Kary dotyczące wycieku informacji wrażliwych również tych zapisanych w wersji elektronicznej są ogromne. Do 20 mln. euro ! i dotyczą zwłaszcza przedsiębiorców, którzy dopuścili do takich sytuacji. laptop do pracy zdalnej.

Sprawdź stan używanych smartfonów w firmie?

Audyt stanu technicznego to bardzo ważna kwestia. Pozwoli ocenić stan używanych telefonów i później realną wartość po np. 2 latach eksploatacji. Wiele może byc już naprawdę zniszczona ale często sporo jest w świetnej formie. Mało używane, nie posiadające praktycznie śladów zniszczenia i eksploatacji – to rarytasy rynku wtórnej sprzedaży telefonów. Szybko znajdą nabywców a pracodawca odzyska część zainwestowanych środków. laptopy poleasingowe

Podzespoły i akcesoria mają wartość!

Kompletne urządzenia, posiadające nie tylko oryginalnie dodawane ładowarki, etui czy opakowanie są najcenniejsze. Jednak nawet uszkodzony smartfon w niektórych przypadkach może mieć nadal wartość. Podzespoły czy brakujące elementy dodatkowe mogą być poszukiwane przez miłośników używanych telefonów lub posiadaczy przywiązanych do starych urządzeń.

Sprzedaż wewnętrzna

Coraz większym zainteresowaniem w firmach cieszy się zakup używanych urządzeń przez pracowników. Wielu z nich chętnie zakupi używany dotychczas smartfon. Wygląd, kolor i funkcjonalności zostały przecież już ustawione zgodnie z ich wymaganiami i preferencjami. Kiedy smartfon służbowy zostanie wymieniony na nowy, dotychczas używany mógłby przydać się w życiu pozazawodowym. Warto więc rozważyć i wdrożyć w firmie okresową wyprzedaż używanych smartfonów służbowych. Może to przynieść nie tylko finansowe korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here