Stoliki biurowe pozwalają poprawić atmosferę i zwiększyć funkcjonalność biura

Stoliki biurowe są meblami, które, jeśli w ogóle się kupuje, to zwykle z końca listy i w związku z tym też przeważnie są to najtańsze modele w ofercie, a to znaczy, że stylistycznie i funkcjonalnie mogą odstawać od najlepszych na rynku. A szkoda, bo dobrze wykorzystany stolik może zupełnie zmienić oblicze biura.

Spis Treści

Do czego wykorzystać stoliki biurowe: typowe rozwiązania

Warto zacząć od zastosowań w pewnym sensie przewidywalnych, ale nie dla wszystkich oczywistych.

  • Stoliki biurowe o niewielkich wymiarach pozwalają podjąć gości nawet w niewielkim biurze. Można tam czy postawić laptopa z prezentacją, czy choćby zestaw kawowy na czas rozmowy.
  • To zawsze dodatkowa przestrzeń na przykład do pozostawienia dokumentów przygotowanych do zabrania na prezentację do klienta. Można w ten sposób utrzymać porządek na biurkach, a jednocześnie nie zapomnieć o niczym ważnym.
  • Nieco większe stoliki biurowe świetnie sprawdzą się w kameralnej sali, w której podejmuje się gości albo gdzie odbywają się narady niewielkich zespołów.
  • Stolik biurowy będzie też dobrym rozwiązaniem jako dodatkowa przestrzeń robocza, jeśli pewne zadania można wykonać w parę minut bez rozbudowanego zestawu komputerowego.

Trochę mniej przewidywalne zastosowania stolików w biurze

Umówmy się – powyższe projekty nie stanowiły rewolucji i pewnie nikogo nie zaskoczyły, choć być może komuś przypomniały o jakichś zapomnianych już pomysłach na usprawnienie pracy biura. Ale przecież na tym się możliwości nie kończą!

Niektórzy producenci mają w swoich ofertach stoliki biurowe dedykowane do połączenia z konkretnymi liniami stylistycznymi krzeseł, przez co można między dwa krzesła wstawić niewielki stolik. To świetne rozwiązanie w ciasnych salach konferencyjnych albo w kameralnych gabinetach.

Większe stoliki wyśmienicie sprawdzają się w lobby lub przestrzeni recepcyjnej, jeśli z różnych powodów goście będą musieli chwilę zaczekać, zanim ktoś do nich zejdzie. Pozwoli im to wypić kawę, przygotować się do rozmowy i choćby na chwilę odłożyć dokumenty.

W niektórych firmach to stoliki biurowe właśnie są wykorzystywane do tymczasowego powiększenia dostępnej przestrzeni roboczej. Może nie są w tym równie dobre, co klasyczne biurka, ale dla pracowników, którzy tylko na parę chwil wchodzą do biura, tylko nie mają w nim stałego miejsca dla siebie, dobrze dobrany stolik pozwoli i zrobić to i owo na komputerze, i zapewni minimum prywatności.

Są też takie firmy, których duże biura po prostu domagają się pewnego stylistycznego ocieplenia. Stolik biurowy z wazonem kwiatów będzie znakomitym rozwiązaniem. I choć wydaje się, że nie ma to bezpośredniego przełożenia na wyniki firmy, to chyba każdy intuicyjnie rozumie, że w przyjemnym wnętrzu pracuje się wydajniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here