Systemy ERP dla Polskich przedsiębiorstw

Rok 2022 był pełen zmian, nowych wyzwań i trendów, które wpłynęły na przedsiębiorców na całym świecie. Pandemia COVID-19 wciąż odciskała bolesne piętno na wielu firmach, zmieniając ich sposób funkcjonowania. Jednak z upływem czasu, wirus stopniowo przesunął się na drugi plan, dając nadzieję na lepsze jutro wielu branżom. Niestety, początek roku przyniósł nagłą tragedię – inwazję Rosji na Ukrainę. Ta napaść okazała się koszmarem nie tylko dla ofiar tego bestialskiego czynu, ale także dla całego świata.

Niszczycielska siła działań Putina wywołała falę sankcji, które dotknęły również inne państwa Europy. Wzrost inflacji, kryzys energetyczny i nadal obecne rany po pandemii to tylko niektóre problemy, których nie ominęło również Polski. W obliczu wojennych dramatów na wschodniej granicy, właściciele firm byli zmuszeni do wprowadzenia zmian, aby przetrwać na rynku. Kryzys dotknął również dostawców i użytkowników systemów wspierających przedsiębiorstwa, stawiając ich przed trudnymi wyzwaniami.

W celu podsumowania roku 2022, zwróciliśmy się do naszych partnerów w firmie myERP.pl oraz użytkowników rozwiązań cyfrowych, aby podzielili się swoimi doświadczeniami. W połączeniu z wiedzą naszych ekspertów powstał raport, który zawiera najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania rynku i jego nowych aspektów. Stworzyliśmy ten raport w sposób zrozumiały nie tylko dla osób z branży, ale także dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem systemów ERP.

Raport został opracowany bez subiektywnych opinii, które mogłyby wpłynąć negatywnie na wiarygodność zawartych w nim informacji. Naszym głównym celem jest przekazanie faktów, które pomogą w lepszym zrozumieniu omawianych zagadnień.

Zachęcamy również do zapoznania się z treścią naszego portalu, a zwłaszcza do skorzystania z kalkulatora, który pomoże w doborze odpowiedniego systemu ERP dla Państwa firmy.

W minionym roku przedsiębiorcy zarówno w Polsce, jak i za granicą stanęli przed dużymi wyzwaniami. Globalne problemy wymagały od nich podejmowania zdecydowanych, ale przemyślanych decyzji. Trwająca pandemia, wojna między Rosją a Ukrainą i kryzys energetyczny – jak polscy biznesmeni poradzili sobie z tymi zjawiskami?

Większość respondentów naszego badania stwierdza, że kończący się rok 2022 okazał się doskonałą okazją do przeprowadzenia rewolucji cyfrowych w swoich firmach. Pomimo ograniczonych budżetów wiele przedsiębiorstw utrzymało swoją pozycję dzięki wdrożeniu oprogramowania dostosowanego do ich indywidualnych potrzeb. Digitalizacja danych miała ogromny wpływ na szybkość podejmowania decyzji biznesowych. Przypadki, gdy realizacja projektów była wstrzymywana z powodu braku „ostatecznego podpisu”, stały się rzadkością. Firmy wciąż poszukują rozwiązań, które pozwolą na lepszą organizację wewnętrznych i zewnętrznych procesów. Burzliwa sytuacja na rynku postawiła jednak zyski ze sprzedaży firm pod znakiem zapytania. Jakie były tego skutki?

Dostawcy rozwiązań cyfrowych odpowiedzieli na oczekiwania swoich klientów, którzy domagali się nowych możliwości przy niższym progu wejścia. Pojawiły się nowe trendy, a systemy otrzymały nowe funkcje. Pomimo trudnej sytuacji na rynku, partnerzy myERP.pl zauważyli zwiększone zainteresowanie oprogramowaniem ERP, a ich sytuacja finansowa się nie pogorszyła. Przedsiębiorcy wskazują również, że największe skutki panującej inflacji można spodziewać się dopiero w przyszłym roku – w 2023. Jak można się przed nią uchronić? Jakie trendy i rozwiązania mogą okazać się prawdziwym „Game Changerem” w obliczu pojawiających się zagrożeń? Na te pytania znajdą Państwo odpowiedzi w dalszej części niniejszego raportu.

Raport do pobrania pod tym LINKIEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here