Wirtualne biuro

Przedsiębiorcy bardzo chętnie tworzą nowe spółki, szczególnie spółki z o.o. oraz komandytowe, gdyż preferują posiadanie osobnej spółki na osobny cel. Inna spółka obsługuje sklep internetowy a jeszcze inna staje się właścicielem lokalu handlowego na wynajem.

Każda spółka musi posiadać siedzibę a ponieważ spółek ma być dużo to koszty ich obsługi muszą być ograniczone. Tu rozwiązaniem staje się wirtualne biuro, dostarczające adresu do rejestracji siedziby spółki, działalności gospodarczej, fundacji czy stowarzyszenia.

Dlaczego wybrać wirtualne biuro w Warszawie?

Tworząc wiele spółek celowych warto rozważyć ulokowanie każdej spółki pod innym adresem. W przypadku, gdy którejś spółce powinie się noga spółki mają wyraźnie rozdzielony od siebie majątek. Gdyby wszystkie spółki były zarejestrowane w jednym biurze to nie byłoby na pierwszy rzut oka jasne, do której spółki należy chociażby wyposażenie  tego biura.

Wirtualne biuro w Warszawie oznacza też sporą anonimowość. Takie wirtualne biuro można wybrać nawet, gdy adres zamieszkania wspólników jest inny niż Warszawa. Nie ma żadnych przyczyn ku temu, by do siedziby spółki często jeździć, chociaż posiedzenie zarządu raz do roku odbyć trzeba i musi się ono odbyć w siedzibie spółki.

W jaki sposób wybrać wirtualne biuro w Warszawie?

Najprościej jest szukać wirtualnego biura przez internet wpisując frazę wirtualne biuro Warszawa i przeanalizować wyniki w ten sposób uzyskane. Jednakże warto zwrócić uwagę na kilka czynników wyróżniających dobre wirtualne biuro od innych. Przede wszystkim warto, by firma prowadząca wirtualne biuro była właścicielem lokalu, w którym wykonuje tę usługę. Dlaczego to ważne ? Gdyż wtedy będzie to robić bezterminowo, nawet 20-30 lat a gdyby jedynie była najemcą to istnieje wiele czynników ryzyka związanych ze stabilnością umowy najmu. Właściciel lokalu może nie być zainteresowany przedłużaniem umowy dla wirtualnego biura i klienci takiego biura będą musieli robić zmianę adresu w KRS, co nie tylko jest czasochłonne, ale i kosztowne.

Warto też wybrać wirtualne biuro w centrum Warszawy a nie gdzieś na obrzeżach. Przedmieścia Warszawy to zazwyczaj blokowiska, takie jak Bemowo. Co prawda w tych blokowiskach jest już masa nowych bloków a czasem i apartamentowców i nie są to już typowe blokowiska rodem z PRL to jednak warto mieć spółkę pod jakimś adresem z centrum, jak na przykład Aleje Jerozolimskie a nie pod adresem bloku na Bemowie czy na Bielanach.

Centrum Warszawy to głównie dzielnica Śródmieście, w której działają dwa urzędy skarbowe, położone w jednym budynku. Pomimo, że urzędy są dwa to ilość firm na nie przypadająca jest kolosalna. W centrum Warszawy ciągle przybywa nowych biurowców a w nich tworzone są zarówno siedziby wielu firm, jak i wirtualne biura.

Zalety wirtualnego biura w centrum Warszawy

Tak, jak pisaliśmy wyżej, w centrum Warszawy działa bardzo duża ilość firm, spółek czy działalności gospodarczych i dzięki temu warto mieć siedzibę w takim tłumie, gdyż może to rzutować na rzadsze kontrole skarbowe, oczywiście przy założeniu, że nasza spółka uczciwie będzie rozliczać podatki.

Centrum Warszawy cechują także liberalne interpretacje podatkowe – tak twierdzą prawnicy zajmujący się sprawami gospodarczymi a co do spraw sądowych to plusem jest, że jakby ktoś chciał pozwać spółkę z siedzibą w centrum Warszawy to będzie miał ciężki orzech do zgryzienia, bo sądy warszawskie są bardzo obłożone sprawami i na rozprawę czeka się od wiosny do jesieni.

Posiadanie spółki w biurze wirtualnym w Warszawie jest pomysłem godnym rozważenia nie tylko jako alternatywy Warszawiaka dla spółki we własnym mieszkaniu, ale jako alternatywy osoby z dowolnego miejsca Polski dla wirtualnego biura w innej miejscowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here