Własna szkoła językowa czy franczyza

W dzisiejszych czasach opanowanie zdolności posługiwania się przynajmniej jednym obcym językiem jest podstawowym wymaganiem w sytuacji ubiegania się o pracę. Wobec powyższego duża ilość osób zapisuje się na kursy językowe. Podczas gdy kursy języka angielskiego są najbardziej oblegane, kursy innych języków stają się coraz bardziej popularne, gwarantując wyróżnienie się na tle wielu kandydatów w czasie rekrutacji. Popularne stały się także wyjazdy za granicę, zarówno krótko-, jak i długoterminowe.

Posiadając zdolności językowe lub będąc po studiach filologicznych, możemy zastanawiać się, co będzie dla nas bardziej opłacalne: własna szkoła językowa czy franczyza? Obie te opcje wydają się być na swój sposób atrakcyjne. Przyjrzyjmy się im z bliska.

Zacznijmy od zalet własnej szkoły językowej. Otwierając ją, zyskujemy niezależność i możliwość wykazania się twórczym myśleniem, kreatywnością i pomysłowością. Sami wyznaczamy sobie cele i czas na ich zrealizowanie. Ustalamy priorytety i jesteśmy jedynymi osobami odpowiedzialnymi za swój sukces lub ewentualną porażkę. Nie potrzebujemy też dużego kapitału. Istnieją jednak znaczne minusy posiadania własnej szkoły językowej: musimy być w stanie podołać samodzielnej organizacji pomocy naukowych, budowaniu pozytywnie kojarzącej się marki, czy konkurowaniu z bardziej znanymi firmami. Brak dogłębnej znajomości rynku i doświadczenia może w takiej sytuacji skutecznie zniechęcić do prowadzenia własnej działalności. Nie jest to jednak jedyny sposób na zaczęcie prowadzenia szkoły językowej.

Wybór franczyzy może być w tej sytuacji idealnym rozwiązaniem. Franczyza szkoły językowej to opcja, która zapewnia znaczną rozpoznawalność i nie wymaga tak skomplikowanego i kompletnego planowania struktury, kosztów, planu zajęć czy materiałów. Co więcej, uzyskujemy możliwość konsultacji z franczyzodawcą, który gotów jest przekazać nam niezbędną wiedzę, niedostępną lub trudną do zdobycia dla niezależnego, stawiającego pierwsze kroki w świecie biznesu przedsiębiorcy. Należy wspomnieć, że będąc franczyzobiorcą, warto również skorzystać z kursów dla nauczycieli, które zdecydowanie ułatwią przekazywanie posiadanej wiedzy w efektywny sposób. Powinno się natomiast mieć na uwadze, że nasze działania, sukcesy czy porażki będą mieć wpływ na franczyzodawcę i vice versa.

Nie istnieje jeden słuszny model biznesu dla osób chcących tworzyć szkoły językowe, należy zastanowić się nad własnymi możliwościami, potrzebami i ograniczeniami, aby podjąć słuszną decyzję.

Źródło: https://universe.earlystage.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here